
Співробітниця "Харківгазу" отримала термін за співпрацю з окупантами Ізюма

На Харківщині інженерку комунального підприємства засудили за співпрацю з окупантами.
Суд визнав винною інженера з охорони праці АТ “Харківгаз” у пособництві державі-агресору.
Жінка з 2007 року працювала інженером служби охорони праці та цивільного захисту АТ “Харківгаз”, а під час окупації Ізюма добровільно пішла на співпрацю з представниками рф. Окупанти створили фейкове російське “КП “Изюмгаз” на базі українського підприємства, яке очолила Асєєва.
Жінка неодноразово намагалась залучити працівників до співпраці з окупантами. Своєму колезі вона надсилала повідомлення, щоб отримати від нього паролі та доступ до абонентських баз споживачів м. Ізюм та Ізюмського району, що містилися на серверах, йдеться в повідомленні.
Асєєва свою вину не визнала. Мовляв, на початку березня 2022 року не могла зв’язатися зі своїм керівництвом, який перебував у Харкові. У місті не було ні світла, ні гарячої води, частково - газу, оскільки мережі були пошкоджені. У квітні 2022 року вона вирішила сходити пішки через міст на Ізюмське відділення, щоб дізнатися, чи залишився хтось, чи працює аварійна служба. На території вона побачила двох слюсарів. Не було ні майстрів, ні керівників, ні аварійно-диспетчерської служби, які мали на той момент усувати всі витоки газу.
КП “Изюмгаз”, за словами Асєєвої, не був створений: не було статуту, реєстрації. Вона не підписувала ніяких документів, зокрема заяв про оформлення на роботу. Лише заявку на електроди та труби. На наради до окупаційного начальника Ізюма вона ходила лише один раз. Тоді їй сказали, що вона буде відповідати за Газове господарство. Люди виходили на роботу за гуманітарну допомогу, пайки, щоб отримати шматок хлібу.
Суд призначив покарання – позбавлення волі на 10 років з позбавленням права займати посади в органах влади на 10 років та з конфіскацією всього майна.
Нагадаємо, мешканець Купʼянська знімав відбитки пальців у полонених окупантами українців.