• Головна
  • Втрати окупантів: наймасштабніша атака дронів на москву - ВІДЕО
14:31, 16 березня

Втрати окупантів: наймасштабніша атака дронів на москву - ВІДЕО

Втрати окупантів: наймасштабніша атака дронів на москву - ВІДЕО

Традиційними цілями Сил оборони на території держави-агресора залишаються нафтопереробні заводи та інші стратегічні об’єкти. Цього тижня українські дрони двічі атакували московщину, що, на думку експертів, свідчить про неспроможність кремлівського карлика захистити столицю держави-агресора. 

Сили безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали ураження по низці важливих стратегічних цілей російського агресора. Не про всі з них публічно заявляє офіційний Київ, проте редакція 057 розповість про деякі.

Нафтопереробні заводи

В ніч на 9 березня у Рязанській області рф уражено нафтопереробний завод окупантів, задіяний у забезпеченні армії загарбників. Зафіксовано вибухи у районі цілі, повідомив Генштаб ЗСУ.

Рязанський НПЗ виготовляв в середньому 840 тисяч тон палива найвищого сорту для реактивних двигунів. Авіаційний керосин марки ТС-1 його виробництва активно використовувався авіацією військ агресора у процесах ударів по території України.

Окрім того, у ніч на 10 березня, зафіксовано влучання по виробничих потужностях Новокуйбишевського нафтопереробного заводу у Самарській області. Пальне з цього НПЗ транспортується системою продуктопроводів та залізничними шляхами для забезпечення угруповання військ ворога на північному напрямку.

Москва в огні

Двічі за останній тиждень столиця держави-агресора та московська область зазнали дронових атак.

11 березня українські БПЛА здійснили безпрецедентну за масштабами атаку на москву та область. У Підмосков’ї, яке атакували понад 90 дронів, загинули троє людей. Усього безпілотників було понад 300. Раніше для росії називали наймасштабнішою атакою 14 січня, коли міноборони агресора звітувало про 180 збитих дронів.

Внаслідок атаки загинуло щонайменше три особи, включаючи охоронця в Домодєдово, та 17 отримали поранення. 

Вдруге москва та передмістя російської столиці здригнулись від нальоту дронів 14 березня. Тоді мер москви Сергій Собянін розповів про роботу ППО у столиці росії. 

"Силами ППО Міноборони відбито атаку чотирьох безпілотників, що летіли на Москву", - зазначив він.

За повідомленнями очевидців, в районі житлового комплексу «Південна Бітца» на південній околиці москви був вибух. У місті Балашиха також були вибухи, місцеві жителі знайшли у дворі ймовірні уламки безпілотника. У москві на даху розселеного будинку після атаки БПЛА розпочалася пожежа. Також повідомляли про вибух у житловому будинку в районі Дорогомилове. ППО працювала у підмосковних Одінцово і Щолково.

Через загрозу атак безпілотниками у кількох регіонах росії обмежили роботу аеропортів: план "Килим", що передбачає тимчасову заборону на відправлення і приймання повітряних суден, було введено на летовищах "Внуково" у москві, а також у Сочі та в Калузі. Пізніше в росавіації повідомили про введення обмежень і в нижегородському аеропорту Стригіно.

"Москва більше не є фортецею": коментарі експертів

Масштабна атака стала для росіян несподіванкою та шоком, зазначив в етері одного з телеканалів військовослужбовець, експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

"Ворог починає вже активно нас боятися, тому що така велика атака, така велика кількість дронів, і, фактично, по Підмосков'ю, по москві, ну, це, безумовно, вражаюче", – зазначив Мусієнко.

На його думку, Україна продемоснтрувала спроможності й можливості завдавати ударів по території росії значною кількістю дронів, та виснажувати їхнє ППО.

"Тому, коли Україна виходить з того, що є пропозиції про перемир'я в небі, то найголовнішою і найдієвішою гарантією є те, що у України є тепер спроможності. І тепер можна змушувати і росію до цього. Це і є позиція сили", – підсумував Мусієнко.

Наслідки атаки дронов на москву

Наслідки атаки дронов на москву

Голова Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко вважає, що москва більше не є надійним захистом для росіян, а амбіції путіна навпаки завдають додаткової загрози для мешканців столиці.

Попри те, що путін оголив низку ділянок росії і перемістив засоби ппо під москву, зробивши декілька ліній оборони російської столиці, москва більше не є фортецею. росія втратила чимало рлс та пускових, таких як С-400, Панцир-С1 біля ЛБЗ, в Криму та регіонах росії - вони вибивалися, утворився дефіцит через що низка стратегічних об‘єктів лишаються неприкритими. Але навіть попри це головна ставка путіна - москва. Втім, і ця ставка не спрацьовує. Російська ппо все активніше пробивається і буде пробиватися більше, технології розвиваються. путін не може захистити москву і загроза для москвичів з‘явилася через його хворі амбіції та небажання завершувати війну.

Додамо, що цього тижня також лунали вибухи у місті Туапсе в Краснодарському краї. Дрони атакували місцевий нафтопереробний завод, на місці прильотів виникла пожежа. А у ніч на четвер, 13 березня, безпілотники ГУР Міноборони пошкодили завод "Калузький газобетон", на потужностях якого виробляються ударні дрони "Шахед" ("Герань").

Нагадаємо, втрати окупантів: ліквідація ворожого десанту поблизу Суджі, ураження НПЗ та штабів росіян

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дрони #атака #безпілотники #москва #війна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...