
Підтримати Президента, нагадати про ядерку: у Харкові люди вийшли на пікет

Троє харків’ян вийшли на пікет на площу Свободи з плакатами на підтримку Президента України Володимира Зеленського.
Це їх власна позиція та поклик душі так висловити свою підтримку керівнику держави, який був недипломатично ображений під час візиту до США, запевнили пікетувальники кореспондента 057.ua

Це ганьба так не поважати Президента держави, яка бореться за демократію та свободу для всіх. Це не повага нас, харків'ян. А щодо вдячності та боргів, то треба ще згадати скільки ми мільярдів втратили, коли відмовились від ядерної зброї на прохання зокрема й США. То може не ми їм, а вони нам ще винні, - зауважили ініціатори акції.
Теми відновлення ядерної зброї жартома чи серйозно час від часу лунає протягом всього конфлікту. Після скандалу в США вона стала актуальною знову. Зокрема вчора бізнесмен, співвласник Monobank Олег Гороховський оголосив збір грошей "на ядерку". За 20 годин українці задонатили 27,2 мільйона гривень.

Увечері 1 березня Гороховський написав, що збір закрито, і пояснив свою мету. Звичайно, офіційного збору на ядерну зброю він не оголошував, відтак, зібрані гроші він планує передати Сергієві Стерненку на закупівлю дронів.
"За 20 годин зібрано 27,2 мільйона гривень! Головний висновок – у єдності наша сила! Так, ми хочемо мати ядерку і можливість дати по зубах ворогові й відповісти йому так, щоб йому все стало зрозуміло раз і назавжди, але нам поки що нема чим. Звичайно, я не знаю, як зробити "ядерку", але це й не було метою збору. Метою збору було показати – що ми єдині, ненавидимо ворога і готові боротися за нашу землю, свободу та незалежність і наша єдність і є наша "Ядерка", яку неможливо знищити навіть іншою ядеркою", – написав Гороховський.
Окрім закликів донатити та збільшення донатів мережею шириться ще один флешмоб. Українці та українки виставляють свої світлини у костюмах на фоні зруйнованих рашистами цивільних будівель. Таким чином користувачі мережі відповідають на закиди керівництва США до Зеленського, якого запитали чому він не приїхав на зустріч у костюмі.
Зустріч президента України Володимира Зеленського з президентом США Дональдом Трампом у Білому домі, яка переросла в публічну суперечку, викликала широкий резонанс серед українців. Й стал холодним душем. Не лише для трампістів. Але й для "демократів".
Багато громадян відчули обурення через конфронтаційний тон, який, на їхню думку, продемонстрував Дональд Трамп під час зустрічі. Вони вважають, що така поведінка є неповагою до України та її лідера, особливо з огляду на складну ситуацію, в якій перебуває країна. Дехто наголошує, що подібні інциденти можуть негативно вплинути на міжнародний імідж України та її дипломатичні відносини.
Водночас, частина українців висловлює розуміння позиції Володимира Зеленського, зазначаючи, що він захищав інтереси держави в непростих умовах. Вони підкреслюють, що президент України мав право відстоювати національні інтереси, навіть якщо це призвело до напруженості в розмові. Деякі коментатори вважають, що така твердість є необхідною для збереження суверенітету та гідності країни. Трамп, який мріє про заміну Президента України фактично зміцнив його рейтинг.
Існує також думка про необхідність більш обережного підходу в міжнародних переговорах. Деякі українці вважають, що публічні суперечки з ключовими партнерами можуть зашкодити стратегічним інтересам України. Вони закликають до виваженості та дипломатичної майстерності у вирішенні подібних ситуацій, аби уникнути можливих негативних наслідків для країни.
Події в Овальному кабінеті стали предметом активних дискусій серед українців, відображаючи різноманітність поглядів та емоцій у суспільстві. Цей інцидент підкреслив важливість дипломатичної обережності та стратегічного підходу у міжнародних відносинах, а також необхідність консолідації суспільства навколо національних інтересів.
Адже мова йде не просто про суперечку. Й Україна, і ЄС при всій повазі до штатів перестали бачити у Вашингтоні надійного партнера, які б надалі рішення не прийняв Трамп, а це змінить геополітичні стратегії.