• Головна
  • Що робити, якщо взяли собаку з вулиці
Новини компаній
20:28, 27 грудня 2024 р.

Що робити, якщо взяли собаку з вулиці

Новини компаній

Підібране на вулиці щеня або доросла собака може стати справжнім другом – вірним, відданим, люблячим. Ваше завдання – зробити все, що необхідно, щоб забезпечити новому вихованцю тепло та ситість, затишок та комфорт, гарне самопочуття та настрій. Розбираємось, що треба зробити перш за все.Image

Огляд, купання, обробка

Насамперед огляньте тварину щодо наявності кліщів, лишая, бліх. Останні будуть майже гарантовано, тому можна відразу ж купити Бравекто для собак або інший добрий засіб від цих комах у таблетках, щоб можна було дати ліки з їжею. Далі вимийте тварину із собачим шампунем, дайте висохнути та відправте в окреме приміщення на карантин. Ізоляція має продовжуватися до візиту до ветеринара – саме він визначить, чи можна дозволити собаці контактувати з іншими тваринами та дітьми. Якщо знайдеш виглядає відверто хворим, краще відвезти його до лікаря відразу ж. Фахівець обстежує песика, визначить, які проблеми є та призначить відповідне лікування. В цьому випадку, можливо, вийде обійтися без карантину.

Облаштування місця та харчування

Облаштовуючи місце для собаки, вибирайте тихий кут без протягів, опалювальних приладів і домочадців, які постійно снують туди-сюди. Постеліть м'яку теплу підстилку. Якщо немає бажання чи можливості купувати спеціальну, цілком можна обійтися старою ковдрою чи пледом. Неподалік місця для сну розташуйте:

  1. миски з їжею та водою;
  2. кілька найпростіших іграшок;
  3. пелюшку або лоток для туалету - якщо йдеться про цуценя або хвору тварину.

Годувати колишню вуличну собаку можна сухим або вологим кормом чи натуралкою. Вибирайте якісні продукти та стежте за тим, щоб вихованець не переїв. Бездомні тварини, що зголодніли, не знають заходів у їжі і при цьому мають слабкі, часто уражені, органи травлення. Тож у цьому випадку контроль особливо важливий.

Що далі

Отже, новий член сім'ї чистий, пролікований, оброблений від паразитів, отримав власне ім'я та місце проживання. Це означає, що настав час для виховання, соціалізації та дресирування. До цього часу собака вже дізнається про всіх домочадців, тому їй потрібні нові знайомства. Заздалегідь купіть нашийник, повідець і, якщо це необхідно, намордник. Обов'язково потрібен адресник: спогади про минуле можуть захопити тварину і вона просто втече від вас. Зручні та практичні медальйони-адресники на нашийник можна підібрати на сайті МАУДАУ – віртуального маркету корисних речей. На прогулянці дозволяйте вихованцю спілкуватися з іншими людьми та тваринами, якщо вони не проти. Грайте з собакою в рухливі ігри, вбудовуючи в них елементи дресирування. Привчайте її до беззаперечного послуху незалежно від навколишніх обставин. Чи не виходить? Проконсультуйтесь із кінологом. Загалом, безвідмовне правило для початківців собаківників: не знаєш як – спитай у того, хто знає. Користуйтеся ним у будь-яких неоднозначних ситуаціях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...