• Головна
  • Обчищали банківські картки: на Харківщині викрили групу кібершахраїв, - ФОТО
14:35, 12 грудня 2024 р.
Надійне джерело

Обчищали банківські картки: на Харківщині викрили групу кібершахраїв, - ФОТО

Обчищали банківські картки: на Харківщині викрили групу кібершахраїв, - ФОТО
Правоохоронці викрили організовану групу, яка ошукувала людей через фішинговий сайт «єДопомога». За даними Харківської обласної прокуратури, у квітні цього року 24-річний мешканець м. Олександрія Кіровоградської області розробив фейковий сайт оформлення соціальної допомоги «єДопомога». До «схеми» він залучив свого знайомого — раніше судимого 26-річного мешканця Рівненщини.
План полягав у розповсюдженні реклами у «Facebook» та «Google» щодо нібито можливості оформлення вказаної державної допомоги. Коли люди натискали на цю рекламу, їх переадресовувало на шахрайський сайт.
"Спочатку їх було двоє, потім знайшли ще двох. Через Фейсбук та контекстну рекламу гугл вони розповсюдили посилання на фішинговий сайт. Схема максимально цинічна - маніпулювати вирішили допомогою від держави. Фальшивий веб-сайт “Є-допомога” візуально нагадував справжній сервіс. Жертви обману натискали на рекламу, переходили на сайт та вводили свої дані, номери карток та інше. В цей час шахраї вже авторизуватися в он-лайн банкінгу та переводили всі гроші на інші рахунки", - розповів подробиці головний слідчий Харківщини Сергій Болвінов.
Здебільшого потерпілими були мешканці Донецької та Харківської областей. Встановлено дані про 8 постраждалих. Завдано збитків на 100 тисяч гривень.
Правоохоронці встановили і організатора, який створив фішинговий сайт, і трьох виконавців. Трьом фігурантам повідомлено про підозру у шахрайстві, вчиненому шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, організованою групою та повторно (ч. 5 ст. 190 КК України). Організатору з Олександрії та його спільнику з Рівненщини додатково інкриміновано ч. 4 ст. 190 КК України.
Вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою. Також триває встановлення інших учасників злочинної групи та потерпілих, які постраждали від їхніх дій.
Правоохоронці закликали бути обачними та обережними в мережі, коли мова йде про особисті дані та фінанси. Не повідомляти нікому свою конфіденційну інформацію та не використовувати її на сумнівних сайтах.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#шахраї #фішинг #банківські картки #шахрайство #допомога
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...