Декларування зброї: що потрібно знати
В Україні минає вже два тижні з моменту старту процедури декларування вогнепальної зброї, яка була знайдена або отримана громадянами.
За цей період до поліцейських Харківщини звернулося 47 громадян, які задекларували 51 одиницю зброї та близько 5,5 тисяч боєприпасів.
Серед задекларованого найбільше автоматичної та гладкоствольної зброї. Також є нарізна зброя та пістолети.
Нагадаємо, 25 листопада набув чинності Закон України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України» щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю. До кінця воєнного стану цивільні особи, які отримали або знайшли вогнепальну зброю незалежно від того, яка вона саме, автоматична, напівавтоматична, гладкоствольна, мають можливість її задекларувати в органах поліції та зберігати у законний спосіб.
Люди, які задекларують таку зброю, можуть законно зберігати її під час дії воєнного стану. А після його завершення – набути у власність, якщо зброя дозволена у цивільному обігу, нікому не належить та з її застосуванням не вчинялися злочини.
Щоб задекларувати знайдену або отриману вогнепальну зброю, необхідно звернутись на спецлінію 102 або до територіальних поліцейських підрозділів.
При звернені потрібні документи:
- письмова заява;
- паспорт-книжечка або ID-картка;
- фотокартка розміром 3.5 на 4.5 см;
- витяг про місце проживання / реєстрацію;
- ідентифікаційний номер.
Після процедури декларування поліцейські повертають зброю декларанту. Вогнепальна зброя і боєприпаси до неї вважаються законними після їх декларування в установленому порядку.
Наявність у цивільних осіб незадекларованої вогнепальної зброї та боєприпасів до неї передбачає кримінальну відповідальність.
Нагадаємо, гранатомети, автомати, кулемети: що провозять люди через блокпости.