• Головна
  • Сьогодні стартує кампанія до “16 днів проти насильства,” а в Харкові затриманий черговий абьюзер
16:42, 25 листопада 2024 р.

Сьогодні стартує кампанія до “16 днів проти насильства,” а в Харкові затриманий черговий абьюзер

Сьогодні стартує кампанія до “16 днів проти насильства,” а в Харкові затриманий черговий абьюзер

Щороку з 25 листопада по 10 грудня країни активізують свої зусилля, щоб збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у громадян та нагадати людям про те, що насильству немає виправдання за жодних обставин. 

Перед цим харківські слідчі повідомили чоловіку про підозру у скоєнні домашнього насильства 40-річному чоловіку. 

До відділу поліції № 1 Харківського РУП № 1 надійшло повідомлення від жінки про те, що її син постійно свариться та поводить себе агресивно.

40-річний чоловік раніше притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства. На попередження та адміністративні стягнення не реагує, а продовжує систематично вчиняти сварки, агресивно себе поводить, принижує та вимагає гроші.

Сьогодні стартує кампанія до “16 днів проти насильства,” а в Харкові затриманий черговий абьюзер, фото-1

За даним фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за ст. 126-1 (домашнє насильство) Кримінального кодексу України. Порушнику повідомлено про підозру у вчиненні вказаного злочину.

Поліція Харківщини закликає: не приховуйте випадки вчинення домашнього насильства, звертайтеся по допомогу

Якщо ви стали жертвою домашнього насильства й знаходитесь на окупованих територіях, за можливості, знайдіть спосіб якнайшвидше виїхати на підконтрольну Україні територію. Майте підготовлені особисті речі, документи, гроші та тримайте контакт з довіреною особою, щоб вона знала де ви знаходитесь та що з вами все гаразд. Зафіксуйте, за можливості, будь-які докази ситуації домашнього насильства та спробуйте передати докази (фото, відео) знайомим або іншій довіреній особі, яка перебуває на підконтрольній Україні території. Знайдіть підтримку серед людей, яким ви довіряєте та обов’язково зверніться до поліції одразу як опинитесь в Україні.

Якщо ви знаходитесь на підконтрольній Україні території, повідомте про факт насильства поліцію за номером 102 чи зверніться особисто до найближчого відділку поліції. Знайдіть адреси місць, де можна залишитися на ніч у разі необхідності, та продумайте маршрут, як швидко потрапити туди. Підготуйте копії документів, речі першої необхідності. У разі необхідності зверніться за медичною допомогою за номером 103. Також зверніться до центрів соціальної допомоги, голови ОТГ, представників національної соціальної сервісної служби або громадських організацій та обговоріть можливі кроки вирішення ситуації. Крім того, зверніться до центрів з надання безоплатної правничої допомоги за отриманням юридичної підтримки (допомога при складанні заяви на винесення обмежувального припису, стягнення матеріальної чи моральної компенсації, допомога при розлученні, визначенні місця проживання дитини, представництво у суді тощо).

Отримати консультацію щодо можливих подальших кроків ви можете за телефонами гарячих ліній: 

0-800-500-202 – гаряча лінія Національної поліції України

15-45 – урядова гаряча лінія

15-47 – гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей 

0-800-500-335 –  національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 

0-800-500-225 – національна гаряча лінія для дітей та молоді

0-800-213-103 – інформаційна лінія центрів з надання безоплатної правничої допомоги. 

Якщо у вас є діти, підготуйте їх речі, улюблені іграшки, потурбуйтесь про невеликий пакунок з простою їжею для дитини. Домовтесь з людиною, якій довіряєте, про спільний план дій у разі, якщо виникне необхідність на деякий час представляти інтереси вашої дитини (на кордоні, у суді тощо). Зробіть копії документів дитини, підготуйте документи для визначення законного представника дитини у разі, якщо один з батьків є кривдником та має діючий обмежувальний припис стосовно дитини, чи інші визначені судом заборони. Зафіксуйте тілесні ушкодження (фото, відео) дитини з метою подальшої передачі цих доказів поліції, якщо насильство вчинялося щодо неї.

Дитина, яка стала свідком домашнього насильства відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», являється постраждалою від домашнього насильства. Необхідно звернути увагу правоохоронних органів на цей факт та вимагати зафіксувати його у матеріалах справи.

Крім того, в поліції нагадують: насильство може бути не пряме, а розповсюджене за допомогою інтернета. 

Сьогодні стартує кампанія до “16 днів проти насильства,” а в Харкові затриманий черговий абьюзер, фото-2

Дослідження Economist Intelligence Unit показує, що 85% опитаних жінок із 45 країн світу, включно з Україною, зазнавали або були свідками насильства в інтернеті, а 38% жінок повідомили, що мали особистий досвід такого насильства. За результатами опитування дітей віком 6-17 років в Україні, кожну десяту дитину просили надіслати свої інтимні фото. 

Основними проявами насильства в цифровому середовищі є кіберпереслідування, кібердомагання, домашнє насильство з використанням інтернету, шантаж, маніпуляції, образи, поширення матеріалів інтимного характеру без згоди постраждалих тощо.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#насильство #абьюзер #поліція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...