
Обмеження для водіїв та соціальні виплати: що зміниться в Україні з 1 листопада

З 1 листопада зміни чекають на водіїв. Також нові можливості матимуть ті, хто опалює оселі твердим паливом та надає прихисток переселенцям.
Сезонні нововведення для водіїв
З 1 листопада в Україні вводяться нові обмеження швидкості на дорогах, зокрема, швидкість руху буде знижено до 50 км/год. За словами Міністра внутрішніх справ, такі зміни пов'язані з початком зимового періоду, який традиційно є небезпечним для учасників дорожнього руху.

Олексій Білошицький, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції, зазначив, що в зимовий період правила дорожнього руху не зазнають кардинальних змін. Зокрема, ділянки доріг, де раніше дозволялося підвищення швидкості до 80 км/год, отримають нові знаки з обмеженням до 50 км/год.
«У деяких містах нашої країни, зокрема Києві та Дніпрі, на тих ділянках дорожнього руху, де це дозволяють і дорожні обставини, і безпека дорожнього руху, встановлювались знаки вищого обмеження швидкості. Тобто 80 км/год на літній період. Цей період зараз закінчується і вже з 1 листопада вказані знаки будуть змінені на стандартні, тобто обмеження швидкості - 50 км/год. Таким чином, Правила фактично не змінюються, а наступає зимовий період, який не передбачає інші обмеження швидкості руху», – пояснив Білошицький.
Українці, що опалюють житло дровами, отримають додаткові гроші
За словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, цього року близько 500 тис. домогосподарств, що мають житлові субсидії та пільги й опалюють своє житло дровами чи вугіллям, зможуть отримати додаткову фінансову допомогу.

Для цього у Мінсоцполітики розробили відповідну постанову, яку підтримав уряд України.
Відтак, розмір цієї грошової допомоги розраховуватиметься індивідуально, і залежатиме від рівня доходів домогосподарства. Максимально він може сягнути 21 тис. грн.
Чим менші доходи родини, тим більшу частину витрат на паливо оплатить держава та міжнародні партнери.
Власники житла, які безкоштовно розмістили ВПО, отримуватимуть компенсації в листопаді
Фінансування програми Прихисток продовжено до кінця 2024 року. Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) виділяє на фінансування цієї програми додаткові 265 млн грн.

Завдяки проєкту Прихисток у власників житла, які безкоштовно розмістили в себе ВПО, є можливість компенсувати оплату комунальних послуг.
За програмою Прихисток передбачено відшкодування витрат на комунальні послуги у розмірі близько 450 грн на місяць (14,77 грн на день) за безоплатне розміщення одного ВПО.
Щоб взяти участь у цій програмі, необхідно зареєструватися на сайті Прихисток і розмістити оголошення про надання тимчасового житла внутрішнім переселенцям.
Субсидії з 1 листопада: чи відбудуться зміни для українців
За даними Мінсоцполітики, система нарахування субсидій залишається незмінною. А грошей, закладених до бюджету, достатньо для їх виплат. Субсидії будуть перераховані автоматично, тому звертатися за перерахунком нікуди не потрібно.
На сьогодні в Україні субсидіями та пільгами на оплату житлово-комунальних послуг користуються приблизно 2,8 млн домогосподарств.

За інформацією Пенсійного фонду, субсидія на оплату комунальних послуг призначається з місяця, коли громадянин звернувся за тим, щоб її призначили, і до дати завершення опалювального сезону (квітень місяць).
Субсидія розраховується під час неопалювального сезону – з 1 травня до 30 вересня. Натомість під час опалювального періоду – з 1 жовтня до 30 квітня.
Для того, щоб визначити, чи має домогосподарство право на отримання субсидії під час опалювального періоду 2024-2025 років, враховуються доходи домогосподарства за перший та другий квартали цього року.
Натомість для людей літнього віку, які не мали ніяких доходів, крім пенсії, враховується сума пенсії за останній місяць літа цього року.
Щодо термінів подання документів на отримання субсидії, то у випадках, коли громадяни подадуть документи з 1 жовтня до 30 листопада, субсидія призначатиметься з початку опалювального сезону. За зверненнями починаючи з 1 грудня – з місяця, у якому відбулося звернення.
Виплати ВПО
Для продовження підтримки ВПО, які перебувають у найбільш складних життєвих обставинах, Уряд продовжив ці виплати до лютого 2025 року.

У листопаді виплати автоматично без додаткового звернення отримуватимуть найбільш вразливі категорії переселенців, які не мають змоги працювати:
▪ пенсіонери, у яких розмір пенсії не перевищує 9444 грн;
▪ люди з інвалідністю I чи II групи, діти з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворі діти;
▪ діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування віком до 23 років, а також батьки-вихователі і прийомні батьки.
Допомога для громадян, які проживають в Україні і мають статус внутрішньо переміщених осіб, становить:
▪ для осіб з інвалідністю та дітей — 3000 грн;
▪ для інших осіб — 2000 грн.
Отримувати гроші можна 15-го та 28-го числа кожного місяця.
Варто додати, що інші категорії ВПО теж можуть отримувати допомогу від держави. Це стосується:
▪ родин з дітьми до 14 років, які проживають в зоні активних чи можливих бойових дій, або ж в умовно безпечних регіонах, але діти там не мають змогу вчитися офлайн;
▪ родин, де один з членів сім'ї доглядає за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або тяжко хворою дитиною;
▪ малолітніх дітей до 14 років, які прибули без супроводу батьків (за заявою особи, яка перебуває у родинних відносинах);
▪ вагітних жінок, починаючи з 30 тижня вагітності.
Такі категорії ВПО можуть у листопаді подати спеціальну заяву на призначення або продовження виплат.
Також за заявою допомога може бути продовжена тим переселенцям, які досягли 60 річного віку та не мають права на пенсійну виплату, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім'ї не перевищує 9444 грн (дата переміщення не має значення).
Коментарі