Двотавр: метод виготовлення та сфери використання
Механічну міцність та жорсткість металопрокату надає раціональна форма перерізу профілю. Двотаврові балки користуються популярністю, оскільки вони можуть справлятися зі статичними, динамічними та вібраційними навантаженнями у різних кліматичних умовах із змінами температур. При сильному нагріванні стійкість матеріалу не втрачається. Двотавр набуває своїх технічних особливостей при використанні відповідних марок сталі, і проходження технологічного процесу обробки.
Відмінні показники представленого прокату обґрунтовують його застосування у різних напрямках. З кожним днем попит на двотавр збільшується, оскільки його починають використовувати скрізь. Двотаврова балка – рішення, що дозволяє не сумніватися у міцності конструкції.
КТ-Сталь двотавр
Технологія виробництва двотавру
Виробництво металопрокату проводиться за встановленими технологіями на вітчизняному ринку. Двотаврові балки, розміри яких визначаються ДСТУ, що діють, виготовляються методом гарячого прокату:
- Злиток прямокутного перерізу вирушає на прокатний стан;
- Заготівля переміщається по рольгангу, на якому проводиться її обжим з використанням роликів, що обертаються, що відрізняються формою і розміром;
- Поступово, злиток просувається, подовжується, і набуває потрібної форми;
Представлений спосіб виробництва дозволяє забезпечити найбільшу продуктивність. При необхідності можна провести переналаштування обладнання, щоб виробляти балки різних розмірів. При виготовленні продукції може застосовуватися технологія зварювання, при якій балка зварюється з частин металу. Метод виготовлення зварних матеріалів відрізняється: із листової заготовки потрібної товщини проводиться нарізка смуг. Після цього з них проводиться зварювання Н-подібної конструкції. Зварювальні шви перевіряються та шліфуються. Купувати зварні двотаври потрібно, за необхідності:
- Одержання чистої поверхні матеріалу;
- Виготовлення балки з різними розмірами;
- Використання різних видів сталі (для зниження ваги матеріалу, зменшення вартості або отримання певних властивостей);
Зварні та гарячекатані двотаври відрізняються за особливостями виробництва та цілями використання. У продажу можна знайти матеріал різного розміру, що дозволяє реалізовувати різні проекти.
Де використовується двотавр?
Профіль з Н-подібною формою має невелику площу перерізу, але при цьому може сприймати і рівномірно розподіляти навантаження. Покупці можуть придбати матеріал для використання у різних напрямках:
- Цивільне та промислове будівництво. Облаштування опорних конструкцій та довгих перекриттів, укладання фундаменту;
- Будівництво інфраструктурних об'єктів. Наприклад, можна побудувати несучі каркаси для автомобільних доріг;
- Побудова опорних споруд на виробничих заводах;
Двотаври можуть використовувати під час виробництва рухомого залізничного складу. Сфера використання матеріалу досить різноманітна, а технічні властивості матеріалу дозволяють зберігати його якість протягом довгого часу.
Як вибрати двотавр?
У продажу пропонується широкий асортимент продукції, тому при виборі слід враховувати:
- Ширину – відстань, між основою та кінцем полиці;
- Висоту – відстань між полицями профілю;
- Товщину стін – критерій, що вказує на міцність та несучу здатність;
- Радіус внутрішніх заокруглень;
При виробництві матеріалу, виробники дотримуються стандарту якості. Сортамент продукції великий, тому підібрати потрібний варіант не важко. Виробники проводять маркування товару для спрощення вибору.