• Головна
  • Подорожі Україною: куди піти в Луцьку, - ФОТО
18:30, 8 жовтня
Надійне джерело

Подорожі Україною: куди піти в Луцьку, - ФОТО

Подорожі Україною: куди піти в Луцьку, - ФОТО

Луцьк – один з найменших як за площею, так і за кількістю населення обласних центрів України – за обома параметрами Луцьк поступається тільки Ужгороду. 

Луцьк - одне із найдревніших міст України. Перша згадка про Луцьк датується 1085 роком в Іпатіївському літописі, коли місто опинилося в центрі міжусобної боротьби нащадків Ярослава Мудрого. Проте археологічні дослідження дають підстави вважати виникнення граду близько 1000 року.

Цьому місту у серці Волині є чим здивувати туристів. Редакція 057 підготувала перелік декількох місць, куди можна сходити у Луцьку.

Замок Любарта. Деякі оборонні укріплення, що стояли на варті Луцька ще багато століть тому, збереглися в ньому дотепер.

Найвідомішою з цих фортець та символом відповідного старовинного міста є Замок Любарта. Це візитна картка заповідника «Старий Луцьк», що являє собою величезну культурну та історичну цінність. Даний мурований форт був зведений в ХІV столітті на місці свого дерев’яного попередника, спаленого ординцями. Його могутня  споруда привертає увагу трьома вежами, а всередині замку Любарта діють музейні експозиції. Серед них найбільший інтерес викликає колекція церковних дзвонів, полотен живопису та зброї наших пращурів. Замок працює щодня, для входу потрібен квиток. 

Адреса: вулиця Кафедральна, 1A.

Варта уваги також Лютеранська кірха, яку побудували в 1906 році й відтоді ця велична неоготична споруда була головним на Волині храмом німецьких колоністів. За совєтів її перетворили на архів, а тепер це – Дім Євангелія.

Адреса: вулиця Караїмська, 16

Луцький будинок з химерамиПоруч з кірхою розташована пам’ятка вже сучасної української архітектури – Будинок архітектора Голованя. Луцький митець впродовж останніх кількох десятиліть прикрашав оселю кам’яними скульптурами на будь-який смак – у стилях від античності до бароко. За життя він встиг виготовити близько 500 скульптур у найрізноманітніших стилях. Помилуватися можна просто з вулиці.

Адреса: вулиця Лютеранська, 9

У Луцьку  розташований найдовший будинок у світі. Він складається з каскаду житлових будинків й створює архітектурний ансамбль протяжністю два кілометри 775 метрів. Будинок був збудований у 1970-1980-х роках, спроєктований луцьким архітектором Василем Маловицею.

Будівля складається з п'яти та дев'ятиповерхових будинків, які сполучені між собою та утворюють лабіринт. Архітектурна конструкція з висоти пташиного польоту нагадує бджолині соті. Каскад з 38 будинків розтягнувся на два проспекти обласного центру – Молоді та Соборності. Кожна будівля має свою адміністративну адресу.

Костел Петра і Павла. Це римсько-католицький собор із пишними скульптурами, живописними полотнами та розписаними стінами. Тут проводять концерти органної музики. Під комплексом розміщені трирівневі підземелля, де раніше були трапезна, в’язниця і підземний храм. Потрапити туди можна під час регулярних екскурсій.

Адреса: вулиця Кафедральна, 6.

Старі вулички Луцька. Проспект Волі – центральна вулиця міста, де розташовані чимало популярних кафе та барів, головна альма-матер міста – університет ім. Лесі Українки, Волинська філармонія. 

Подорожі Україною: куди піти в Луцьку, - ФОТО, фото-1

В районі Театрального майдану проспект перетинаєвулиця Лесі Українки – така собі луцька “стометрівка”. Це вимощена бруківкою пішохідна вулиця, на якій збереглися декілька пам’яток архітектури, побудованих на зламі XIX-XX століть, і розташувалися чимало кав’ярень, галерей та крамниць.

Парк імені Лесі Українки (вулиця Глушець). Він розташований вздовж річки Стир та розділяє старий та новий центр Луцька. Тут можна покататися на човнах каналами або прогулятися до дамби пішки чи на велосипеді – є велодоріжка.

Подорожі Україною: куди піти в Луцьку, - ФОТО, фото-2

Нагадаємо, Подорожі Україною: що подивитися в Ужгороді

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#подорожі. туризм #Луцьк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...