Пилова буря в Україні: чому та як діяти?
За останніми супутниковими даними, пил, що потрапив в Україну сьогодні вранці поширюється на територію Київщини, Житомирщини та півночі Вінниччини, зі сходу погіршуючи якість повітря, водночас маємо відчутний запах диму, що прийшов з півночі.
Про це повідомляють в Укргідрометцентрі.
Це відбувається, тому що біля землі ми маємо північний потік, тому задимлення поширюється на нашу території з північого-сходу, де є джерела диму. В той час як на висоті переважає потік з південного сходу, якраз з місця поширення пилу. Тому обидва чинники забруднення стрімко поширюються на Київщину, де й будуть осідати та залишаться ще на кілька днів.
Водночас як видно із супутникового продукту, де чітко пил відображений рожевим яскравим кольором, фіксується потужна пилова буря на захід від Каспійського моря через збільшення швидкості поривів вітру. Буря вже наближається до Луганщини і також сприятиме поширенню значної кількості пилу, що осідатиме в Україні. У східних, північних, Полтавській та Дніпропетровській областях очікується найбільша концентрація пилових частинок.
Через пилову бурю МОЗ України, яка накрила Україну, радять поменше виходити на вулицю, а у Харкові краще менш гуляти й через те що пил змішується у повітрі з продуктами горінь екосистем.