Харківщина активно допомагає ВПО інтегруватися на місцевий ринок праці
За даними Харківської обласної служби зайнятості, попит на послуги з працевлаштування серед ВПО продовжує зростати. Протягом перших восьми місяців 2024 року до центрів зайнятості звернулося 8,4 тисячі переселенців, що на 71% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Харківщина залишається одним із регіонів України, який найбільше постраждав від російської агресії. Тисячі людей були вимушені покинути свої домівки та шукати безпеки в інших областях. Харківська ОВА разом з обласною службою зайнятості активно працює над тим, щоб допомогти внутрішньо переміщеним особам інтегруватися на місцевому ринку праці та відновити своє комфортне життя.
Зокрема, запроваджено комплекс заходів, спрямованих на сприяння соціальній адаптації та професійній реалізації внутрішньо переміщених осіб. До них належать:
- інформаційна та консультаційна підтримка: спеціалісти служби зайнятості надають вичерпну інформацію про актуальні вакансії, вимоги роботодавців, можливості професійного навчання та перекваліфікації. Відповідними послугами служби зайнятості вже були охоплені 8,4 тис. ВПО;
- профорієнтаційні послуги: завдяки профорієнтаційним тестам та індивідуальним консультаціям 20,4 тис ВПО визначили свої професійні інтереси та здібності, а також обрали оптимальний шлях для подальшої кар’єри;
- сприяння працевлаштуванню: служба зайнятості активно співпрацює з роботодавцями, організовує ярмарки вакансій та допомагає ВПО скласти якісне резюме та підготуватися до співбесіди. Протягом січня-серпня 2024 року забезпечено зайнятість для 3,4 тис ВПО, а постійну роботу для 1,2 тис;
- тимчасова зайнятість: для тих, хто поки що не знайшов постійну роботу, служба зайнятості пропонує участь у громадських роботах та інших програмах тимчасової зайнятості, у яких вже взяли участь 362 внутрішньо переміщені особи, а у рамках урядового проєкту «Армія відновлення» здійснено 2901 направлення ВПО на суспільно корисні роботи.
“Завдяки спільним зусиллям тисячі внутрішньо переміщених осіб отримали можливість працевлаштуватися та стати повноправними членами місцевих громад. Найбільш затребуваними серед ВПО виявилися вакансії у сфері торгівлі, виробництва, сільського господарства та державного управління”, - наголосив директор Харківського обласного центру зайнятості Олександр Котуков.
Для більш ефективної роботи з внутрішньо переміщеними особами фахівці служби зайнятості регулярно відвідують територіальні громади, які прийняли на тимчасове проживання ВПО. Це дозволяє надати необхідну допомогу безпосередньо на місці та оперативно вирішувати нагальні питання. Служба зайнятості також активно співпрацює з роботодавцями, інформуючи їх про можливості працевлаштування ВПО та заохочуючи до створення нових робочих місць.