Подорожі Україною: куди туристам з Харкова піти у Тернополі
Тернопіль - одне з найкращих міст для відпочинку, тож його варто відвідати, хоча б на вихідні.
Тернопільський став - до 1991 носило назву Комсомольське озеро. Це велика штучна водойма створена на місці боліт на річці Серет. Площа водосховища становить 300 га. Тернопільському ставу приблизно стільки ж років, як і місту Тернополю, який заснований 1540 року. Під час Другої світової війни озеро було повністю знищено. У 1950-х роках відбулась масштабна відбудова Тернополя і Тернопільський став почали відновлювати.
Тернопільський замок. Закладений коронним гетьманом Я. Тарновським, на честь якого і названо місто для оборони від нападів кримських татар. Знаходиться на вул. Замковій, побудований у 1548 році. До нашого часу зберігся тільки внутрішній палац, і вже немає навколо нього валів з кам’яними баштами та глибоких ровів. Але ще можна помилуватися монументальною спорудою старовинного палацу, яка досі височіє над водами рукотворного озера. Від міста замок був відгороджений глибоким ровом, перейти який можна було тільки по підйомному мосту, з півдня замок був захищений озером, яке утворилося після спорудження дамби.
Острів закоханих - одне з найромантичніших місць.Розташований серед Тернопільського ставу, дістатись до нього можна за допомогою спеціального місточка, який з'єднує Набережну та острів. Одинокі серця, за легендою, можуть побачити свою долю, подивившись з берега острівця вглиб ставу. В центрі острова можна побачити романтичну альтанку, оточену високими деревами. Вони приховують закоханих від сторонніх поглядів. Острів з’явився на озері після відновлення ставу від руйнації, завданої під час Другої світової війни. Сьогодні він входить в десятку найромантичніших куточків України.
Єлисейські поля. Це кавер на знамениту туристичну місцину Парижу. Назву придумали тернопільські тінейджери Вони є частиною Шевченківського парку і знаходяться біля знаменитого готелю «Тернопіль». На невеликій ділянці, розташованій на березі озера, можна побачити мальовничі пагорби, вкриті газоном, та невеличкі алеї, на яких встановлені оригінальні скульптури. Це місце облюбувала для відпочинку молодь. В зеленій зоні юнакам та дівчатам подобається грати в спортивні ігри, слухати музику, читати літературу, проводити пікніки. З пагорбів зручно милуватися Тернопільським озером та Острівцем закоханих.
Парк «Топільче»- наймолодший і один з найкрасивіших парків Тернополя. Офіційно відкритий у 1985 році. Перлиною його є «Козацький острів» та зоокуток.
Театральний майдан. Головний майдан Тернополя, який разом із бульваром Тараса Шевченка композиційно утворює сучасне середмістя. Це одне з улюблених місць відпочинку тернополян. Тут проходять велелюдні зібрання, мітинги, відбуваються мистецькі та політичні заходи. Саме на цьому майдані встановлюють новорічну ялинку.
Церква Різдва Христового. В центрі міста по вул. Руській можна побачити одну з найдавніших культових споруд Тернополя - Церкву Різдва Христового. Перша згадка про церкву, розташовану на цьому місці, була в королівській грамоті, датованій 1566 роком. В 1602 році дерев’яна споруда була замінена кам’яною. Гроші на будівництво храму збирали парафіяни, серед них були і князі Острозькі. В будівництві храму приймав участь відомий майстер Леонтій. В XVIII ст. храм прихистив дві християнські церкви: греко-католицьку та православну. В 1770 році будівля повністю перейшла в розпорядження греко-католицької церкви.
Собор Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці, або Тернопільський катедральний собор. Під церквою є велика підземна частина, в якій нині зберігаються деякі церковні речі. Ходи звідси, за припущеннями дослідників Тернополя, можуть вести до Театрального майдану, замку, інших тернопільских старовинних споруд. Частина ходів засипана землею, частина замурована.