• Головна
  • Нова мапа Харкова: перейменування, - вулиця МИХАЙЛА КОМАРОВА
18:30, 4 серпня
Надійне джерело

Нова мапа Харкова: перейменування, - вулиця МИХАЙЛА КОМАРОВА

Нова мапа Харкова: перейменування, - вулиця МИХАЙЛА КОМАРОВА

26 липня очільник ОВА Олег Синєгубов підписав розпорядження про нові назви для трьох станцій метро та 48 топонімів у Харкові.

Серед них вулиця Тархова, яка тепер носить ім'я Михайла Комарова.

Михайла Комарова називали "адвокатом української літератури".

Михайло Федорович Комаров (1844–1913) – відомий український бібліограф, фольклорист, етнограф, критик, лексикограф, перекладач, видавець, культурний і громадський діяч.

Закінчив юридичний факультет Харківського університету. Деякий час учителював у селах Ізюмського повіту на Харківщині, де вів заняття українською мовою і записував зразки фольклору. Став першим укладачем бібліографії творів Тараса Шевченка та літератури про нього.

Комаров широко розвивав громадівську видавничу справу, активно просував українську книгу, виступаючи посередником між письменниками і цензурою, за що був названий «адвокатом української літератури».

Цікаво, що за перекладом Михайла Комарова однієї з популярних російських книжок («Розповіді про землю та небо») вчилася читати Леся Українка, це була її перша прочитана книжка! Взагалі, родина Комарових дружила з Косачами, одне з відомих фото юної Лесі Українки — саме з Маргаритою Комаровою.

Леся Українка, Михайло Косач, Маргарита Комарова, 1889 рік

Однією з найважливіших праць, якій присвятив усього себе Михайло Комаров, було створення першого російсько-українського словника (тоді у Російській імперії побутувала думка, що взагалі неможливо створити російсько-український словник, бо ж «є лише малоросійська говірка, діалект»).  До цієї роботи активно долучився й найвідоміший український словникар Борис Грінченко. Чотири томи словника вийшли друком з 1893 до 1898 року під редакцією М. Комарова й А. Спілки (тобто Адеської спілки — громади). Словник містив 37 тисяч слів, громадськість і мовознавці із захопленням відзначили його як якісний початок академічної роботи в цьому напрямі.

Він також сприяв виданню маловідомих творів П. Гулака-Артемовського, В. Забіли, В. Мови-Лиманського, українських віршів О. Кольцова, а також повного видання творів С. Руданського і п’ятитомного зібрання п’єс І. Карпенка-Карого.

Нагадаємо, новамапа Харкова: перейменування, - вулиця ІГОРЯ ОСТАПОВИЧА

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Михайло Комаров #вулиці #перейменування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...