
Рашисти окупували понад сотню об'єктів заповідного фонду на Харківщині

Сто вісім об’єктів 108 об’єктів перебуває в окупації, 63 – безпосередньо в зоні ведення активних бойових дій. Зокрема, й унікальний Дворічанський національний природний парк.
Таку статистику навів заступник голови Харківської ОВА Євген Іванов під час візиту міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця.
«Харківщина – серед областей, які найбільше постраждали від лісових пожеж. Лише протягом минулого тижня тут зареєстровано 14 випадків. З початку року – 192 лісові пожежі на площі майже 9 тис. га. Здебільшого вони виникають через бойові дії та мінування. З понад 180 тис. га вдалося розмінувати майже 4 тис. га – це 2% лісів, де тривали бойові дії. Тому для нас дуже важливо посилити цей напрямок. Адже мінування значно ускладнює доступ рятувальників для ліквідації пожеж та усунення наслідків», - зазначив Руслан Стрілець.
Серед основних питань, які підняли на зустрічі: відновлення лісів та забезпечення населення дровами; відновлення водних ресурсів області та питного водопостачання; поводження з відходами, зокрема відходами руйнації; питання у розбудові регіональної системи моніторингу довкілля та інше.

Так, за словами представників обласної адміністрації, бойові дії, що призвели до руйнації Печенізького гідровузла та мостового переходу потягнули за собою негативні зміни як ландшафту, так і водного складу фауни і флори регіону.
Одна з головних втрат Харківщини - ліси. Зокрема вигорілий Ізюмській ліс.
«Загибель лісів – це втрата оселищ для існування різноманітних видів рослин й тварин. Але, перш за все, лісова пожежа – це вивільнення CO2-еквіваленту (парникових газів), що посилює невпинні кліматичні зміни. Зважаючи на активні бойові дії в Ізюмських лісах – це порушення ґрунтового покриву, зокрема, через прохід важкої техніки відбувається ущільнення, а отже, порушення процесів повітро- та вологообміну й погіршення передумов для відновлення лісового покриву», - наголошувала для ЗМІ Ганна Добченко, менеджерка проєктів напряму «Ліси» від «WWF-Україна».
Наразі більшість лісів не розмінована, й немає програми щодо їх відновлення.
Нагадаємо, за попередніми підрахунками, російські агресори завдали екології регіону збитків на 350 млрд.