• Головна
  • Опалювальному сезону у Харкові бути
13:31, 3 травня 2024 р.

Опалювальному сезону у Харкові бути

У Харкові визначилися зі списком обладнання, яке потрібно для того, щоб у місті настався наступний опалювальний сезон.

Про це стало відомо на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, присвяченому підготовці Харкова до наступного опалювального сезону.

Підготовка до зими надскладне завдання, через те що в регіоні рашисти розбили всі значні ТЕЦ, зокрема ТЕЦ-5

Мер Харкова наполягає на тому, що важливе прискорення постачання до міста обладнання, необхідного для сталого проходження зимового періоду, аби фахівці встигли встановити та приєднати його до системи опалення. 

«Ми надали повний перелік місць, де можна вже зараз замовити потрібне устаткування в готовому варіанті. І для нас надзвичайно важливо, аби процес виділення коштів з резервного фонду на допомогу Харкову прискорився. Бо попит на придбання - великий, часу обмаль, а нам це обладнання треба  ще доставити та встановити. Крім цього, дуже прошу пропрацювати питання звільнення від оплати його розмитнення», - зазначив Ігор Терехов.

Проблема в підготовці Харкова до опалювального сезону в системі централізованого опалювання. Вона досталася в спадок від  СРСР. За часи дешевого газу та вугілля, це була ефективна система для обігріву великих міст. Будуєш 2-3 ТЕЦ у регіоні, й проблем немає. 


Але ще до початку війни це спадок виявився обтяжливим. По-перше, сама система теплових мереж кожного року вимагала все більше грошей на ремонт - роки брали своє. 

По друге - дороге паливо, зокрема газ. Як тільки розпочалися газові війни з рф, регіональні теплові мережі стали постійними боржниками Нафтогазу та приватних теплогенеруючих компаній як ТЕЦ-5.

По третє, відсутність енергоефективності - частина тепла втрачалась при транспортуванні кілометрами труб, інша через те, що ніхто не переймався щодо енергоефективності будинків - тариф все одно один.  

Але відмовлятися від централізованого теплопостачання чиновники не поспішали. По-перше, на перебудову системи потрібні були чималі ресурси - фінансові, менеджерські, технологічні. А їх завжди не вистачало.

По-друге, централізована система опалення це велика корупційна прірва, в який зникали бюджетні гроші. 


Лише в цьому році НАБУ голосило підозру посадовим особам ХТС. Як встановило слідство, організатор групи, один з впливових бізнесменів, у змові з першим заступником гендиректора КП "Харківські теплові мережі" домігся укладення з підконтрольними йому компаніями прямих договорів на постачання трубної продукції, вікон та технічної солі. При цьому саме воєнний стан учасники оборудки використали як привід не проводити відкриті торги.

У НАБУ зазначили, що надалі "переможець" через низку фірм-прокладок закупив продукцію у виробника та перепродав КП за понад удвічі завищеною ціною. Водночас КП мало з цим виробником прямі господарські відносини.

"Унаслідок реалізації схеми завдано збитків на суму 159,5 млн грн, якими учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд. При цьому частина цих коштів у сумі 22 млн грн була надана Світовим Банком (Міжнародний банк реконструкції та відродження) та призначалися для розвитку міської інфраструктури", – додали у Бюро

Щодо справ за часи Кернеса, то їх кількість безмежна. Інша справа, що правоохоронцям ЧОМУСЬ не вистачало волі жодного разу змусити відповідати кінцевих бенефіціарів. 

Але якою б класною не була схема, якщо труби не дадуть тепла, а через численні обстріли та руйнування полагодити все вкрай важко, від центрального опалення доведеться відмовиться. 

Про це вже заявив мер Харковаю

"Диференціація теплової мережі буде пріоритетом у підготовці до нового опалювального сезону, щоб менше давати навантаження на стаціонарні великі ТЕЦ", — відповів Терехов на питання, як місто буде готуватися до нового опалювального сезону, якщо Харківська ТЕЦ не зможе повноцінно функціонувати.

"Вже цього опалювального сезону ми працювали частково завдяки тому, що збудували модульні котельні в житлових мікрорайонах. Незважаючи на блекаут у місті, 40 000 абонентів його навіть не відчували, бо у підготовці до зими ми зробили альтернативне опалення. Працювали котельні, які перейшли на генератори", розповів очільник міста.

Відтепер постає питання щодо прозорості процесу децентралізації системи опалення Харкова. Там також може з’явитися корупційна прірва, якщо громада не буде контролювати владу


Нагадаємо, в Харкові вирішили відійти від централізованої системи опалення. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#опалювальний сезон #Харків #ТЕЦ #Терехов
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...