Вважає своєї батьківщиною СРСР, тому наводив ракети на Харків та працював на фсб рф: суд відправив харківʼянина за ґрати, - ФОТО
Прокурори в апеляції відстояли вирок харківʼянину, який передав фсб рф дані про українських захисників, співробітників СБУ та військових льотчиків.
Суд апеляційної інстанції залишив без змін вирок 60-річному чоловіку, якого визнали винним у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України). Про це повідомила пресслужба Харківської обласної прокуратури.
Прокурори довели, що наприкінці 2022 року харків’янин, який працював охоронцем паркувального майданчика, налагодив контакт через месенджер «Telegram» з оперативним співробітником фсб рф у московській області, який з жовтня 2022 року входить до складу тимчасової оперативної групи російської спецслужби у бєлгородській області.
Від росіянина чоловік отримав завдання для проведення підривної діяльності проти України, на що він погодився.
З метою дотримання вимог конспірації, чоловік разом із представником рф узгодили заходи безпеки, які полягали у використанні для спілкування виключно додатку «Telegram», періодичному видаленні листування, зміні облікових записів, з яких ведеться спілкування, та використанні умовних фраз та позначень тощо.
Чоловік стежив у Харкові за українськими захисниками: намагався встановити місця їхньої дислокації та проживання, а також маршрути пересування військової техніки. Він збирав інформацію про командирів спецпідрозділів ЗСУ, співробітників Служби безпеки України та військових льотчиків. Розвіддані харківʼянин передавав, додаючи медіафайли з прив’язкою до місцевості.
Крім того, агент надавав російському куратору інформацію про об’єкти критичної оборонної промисловості у Харкові для подальших ракетних ударів.
У березні 2023 року правоохоронці викрили зрадника, йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.
У судовому засіданні чоловік пояснив, що народився і виріс в СРСР, і не вважає, що скоїв злочин. Він також додав, що не може ділити на частини «свою велику батьківщину СРСР». Своє майбутнє засуджений хоче повʼязати з країною, в якій не буде війни, при цьому для нього не має значення, чи буде це Україна чи рф.
Вироком Комінтернівського районного суду м. Харкова чоловіку призначали покарання у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Сторона захисту подала апеляційну скаргу, в якій просила помʼякшити вирок. Проте колегія суддів Харківського апеляційного суду підтримала позицію обласної прокуратури та залишила вирок без змін, а апеляційну скаргу — без задоволення.