ДБР та СБУ провели обшуки у керівника Харківського антикорупційного центру: що відомо
Державне бюро розслідувань та оперативники Служби безпеки України провели обшуки в керівника Харківського антикорупційного центру Дмитра Булаха.
Про це напередодні заявили у ХАЦ.
"ДБР та оперативники СБУ прийшли з обшуками до керівника Харківського антикорупційного центру Дмитра Булаха, який зараз є військовослужбовцем Нацгвардії. Маючи на руках ухвалу суду про проведення обшуків, вони з'явилися за місцем проживання ти вимагали надати відомості, пов'язані з проходженням військової служби", - йдеться в повідомленні.
""Після кейсів із командою Bihus.Info, головою ЦПК Віталієм Шабуніним, розслідувачем "Слідство.інфо" Євгенієм Шульгатом, головним редактором Руху "Чесно" Олександром Саліженком представники влади на замовлення тієї ж влади за кошти платників податків на третьому році великої війни влаштовують незахопливий нешпигунський небойовик у Харкові", - наголосили в ХАЦ.
Інформацію про обшуки підтвердив безпосередньо керівник ХАЦ Дмитро Булах. Він розповів, що в нього вилучили мобільний телефон, а сам обшук вважає політичним замовленням.
У ДБР на запит журналістів відповіли, що їхні працівники за матеріалами СБУ відкрили кримінальне провадження за фактом можливих зловживань під час зарахування на службу військовослужбовців.
У межах цього розслідування працівники Бюро з’ясовують можливе перевищення повноважень командуванням однієї з військових частин Нацгвардії, яка дислокується на Харківщині.
"10 квітня 2024 року ДБР та СБУ провели слідчі дії у вказаній військовій частині та за місцем проживання одного з фігурантів, який є представником антикорупційної громадської організації.
Зазначаємо, що кримінальне провадження, відкрите за матеріалами СБУ ще у серпні 2023 року, жодним чином не стосується діяльності громадської організації. Під час обшуків речі, які стосуються діяльності ГО не вилучалися.
ДБР наголошує, що всі процесуальні дії відбуваються виключно в межах закону і будь-які спекуляції на такій темі не є доречними", - йдеться у відповіді ДБР.
Після такої відповіді у юриста ХАЦ Володимира Рисенка виникло ще більше запитань.
"Наприклад, у коментарі йде мова саме про «зарахування на службу», але у всіх доступних нам ухвалах про зарахування немає жодного слова. Чи, можливо, ДБР взялось розслідувати обставини вручення Дмитру повістки під відеозапис працівниками ДСР Нацполу в червні 2022-го?
Але головне питання в іншому. Чому ДБР жодним чином не згадує, що пів року, з серпня 2023-го, стежило за діючим військовослужбовцем та Головою Правління ХАЦ, міняючи машини та оперативних співробітників? Чи брала участь у стеженні СБУ, за чиїм повідомленням і було зареєстровано кримінальне провадження? Чому в обшуках брали участь оперативники СБУ, зокрема підполковник Служби? Це піврічне витрачання коштів платників податків у прифронтовому Харкові дійсно «жодним чином не стосується діяльності громадської організації»". - написав Рисенко у Facebook.
Додамо, що Харківській антикорупційний центр неодноразово публікував матеріали стосовно зловживань у Харкові посадовими особами, зокрема на відновленні міста.