10 років тому Нацгвардія звільнила будівлю Харківської обладміністрації, - ВІДЕО
8 квітня 2014 року нацгвардійці звільнили будівлю Харківської облдержадміністрації від російських агентів.
7-8 квітня 2014 року у Харкові став другою хвилею спалаху "русской вєсни" після березневих подій, коли проросійські налаштовані люди захопили будівлю ОДА. 1 березня мітинг євромайданівців на площі Свободи переріс у їх побиття та підняття російського прапора над облдержадміністрацією. Того ж дня над будівлею ОДА знову замайорів український прапор.
У квітні знов довелося виборювати державний стяг над ХОДА. Звечора 7 квітня хол заповнили міцні чоловіки 25-45 років. Вже на початку першої ночі в будівлю увірвалися загарбники.
«Почали кидати шумові гранати, стріляти гумовими кулями, нам довелося відповідати, ми стримували цей натиск. У підсумку вони підпалили шини, створили пожежну ситуацію, нам довелося гасити пожежу. На захисті будівлі стояли курсанти, ми змушені були їх відвести, і екстремісти увірвалися в будівлю, почали погроми по всіх поверхах» , - розповідав тодішній начальник Головного управління МВС Харківської області Анатолій Дмитрієв.
Підрозділам МВС була віддана команда в першу чергу загасити пожежу та забезпечити охорону пожежників. Скориставшись концентрацією Нацгвардії на пожежі в лівому крилі ОДА, правопорушники, розбивши вікна в протилежному крилі, проникли в будівлю. Їх було близько 200.
Уранці 8 квітня спецпідрозділ "Ягуар" (нині — 8-а бригада оперативного призначення ім. Івана Богуна Національної гвардії) прибув до Харкова з Вінниці та провів штурм, який тривав менш ніж 10 хвилин. У результаті будівлю Харківської облдержадміністрації було повністю звільнено, затримано близько 70 осіб. Поранено троє правоохоронців.
За чотири роки після тих подій в обладміністрації встановили меморіальну дошку на честь вінницького "Ягуару" з написом: "Патріотам, що захистили у 2014 році місто та область від російських загарбників та сепаратистів".
Нагадаємо, 10 років харківському маршу: як пісня футболістів стала національним гімном протесту