«Це місце діти сприймають, як неймовірну пригоду»: у Харкові завершили будівництво першої в країні підземної школи, - ФОТО, ВІДЕО
Перша підземна: хто та як буде навчатися у школі під землею?
Кореспонденти 057 детально розібралися в шкільному undergraundі.
Наразі, будівельні роботи завершені, залишилися останні підготування, а самих школярів за партами чекають 8 квітня. Так, чекати першого вересня не будуть, адже потреба в ній є вже наразі.
ЧОМУ ПОБУДУВАЛИ?
Станом на зараз, попит на метрошколи у Харкові величезний, стверджують у міськраді. Через те, що ракети долітають до Харкова менш ніж за хвилину, відновити заняття у звичайних школах навіть за умов наявності укриттів неможливо – діти просто не встигнуть спуститися у бомбосховище.
Саме тому, свого часу було прийнято рішення про навчання у метро та будівництво першої підземної школи. Будівництво школи розпочалося у 2023 році. «Підземна школа» – це унікальний проект який було розроблено Харківською територіальної громадою, який забезпечить дітей якісною офлайн освітою та водночас вони будуть у безпеці цілий день, наголошують у мерії.
ЯК ПОТРАПИТИ?
Для того, щоб потрапити у підземну школу, потрібно у основній, до який зарахована дитини, запитати та написати заяву про офлайн навчання. Окрім цього, важливо в якому районі знаходиться основна школа.
«Ну дивіться, у нас є діти які займаються в метро. Ми поспілкуємося з батьками. Ми сьогодні зробили цю школу де переважна більшість з дітей буде тут навчатись з Індустріального району, або школи з Індустріального району, які дуже далеко знаходяться від станцій метрополітену де здійснюються заняття та викладають предмети. Тому переважна більшість буде з Індустріального району міста Харкова. … В свої школи звертаються батьки і ми надаємо місце», – пояснив мер Харкова Ігор Терехов.
Школа розрахована на 450 учнів, а саме ж навчання буде відбуватися у дві зміни. У різні дні тут будуть навчатися учні з 18-ти шкіл району. Повністю щодня тут будуть навчатися учні перших класів. Це необхідно для їх соціалізації.
ЯК НАВЧАТИМУТЬСЯ ?
У приміщенні підземної школи розташовані 20 класів, їдальня, медичний кабінет, роздягальні, санвузли та гральна кімната. Усі класи вже обладнані меблями, знаряддям, інтерактивними дошками, комп'ютерами, додатковими матеріалами, а також у деяких є набори конструктору «Лего».
Для початкової школи заняття будуть проводитися в одну зміну в першу зміну. Початок занять о дев'ятій. Завершення занять об одинадцятій тридцять. Кожного дня тут будуть знаходитися учні різних класів та складені таким чином, що першокласники будуть займатися один день на тиждень. Учні других-четвертих класів два дні на тиждень, – повідомив директор Харківського ліцею № 155 Ігор Возний.
Директорка Харківського ліцею № 70 Тетяна Положий розповідає, що підземну школу на сьогодні всі діти сприймають, як неймовірну пригоду.
«Це буде неймовірна пригода, яка з ними трапиться ну й сам факт наявності такої школи це щось неймовірне. Тут все нове, традиційне, те з чим діти звикли працювати і в молодшій школі і в старшій», – розказала вчителька.
В підземній школі класи орієнтовані так, щоб дітям було атмосферно вичати рідну мову та літературу, цікаво іноземну мову, по-сучасному – інформатику.
«Це («вказує навкруги») клас української мови та літератури, і ми преконані, що саме тут, у цій затишній аудиторії будуть формуватися особистості компетентних мовців та читачів, адже для цього створені всі умови. Є література, а головне — що є вчитель, який може безпосередньо працювати з дітьми, а це найголовніша умова успішного навчання», – розповідає директорка ліцею № 70.
«Ноутбуки, які ми отримали за програмою від ЮНІСЕФ. Для кожної дитини вони нові, свіженькі. Мишка, тому що тачпадом не всі вміють користуватися. Навушники будуть використовуватися для того, щоб можна було більше звуку отримати та не заважати один одному. Ну, наприклад, якщо там тести якісь одяг, навушники вперед, особливо якщо там вже будуть якісь звукові питання. Далі даний кабінет може використовуватися на уроках української мови, для аудіювання, бо це дуже добре. Дитина дуже гарно чує текст, вона нікому не заважає, їй ніхто не заважає, вона може відповідати запросто на такі питання. Тому цей кабінет є, скажемо так, унікальним, і він буде весь час працювати, він стояти не буде», – розповіла Вікторія Говорова директорка Харківської школи № 121.
ЧИ З`ЯВЛЯТЬСЯ ПІДЗЕМНІ ШКОЛИ В ІНШИХ РАЙОНАХ?
Мер міста наголосив, що будівництво підземних шкіл планується в усіх районах Харкова.
«Ми розглядаємо будівництво у всіх районах. Для нас дуже важливо сьогодні, щоб будівництво було районах міста Харкова. Розглядаємо сьогодні Новобаварський, Холодногірський райони міста Харкова, Шевченківський район міста Харкова. Крім того, проектує ОВА за кошти субвенції державного бюджету. Вона буде теж будувати школу», – повідомив Ігор Терехов.
Реалізація цього проєкту коштувала міському бюджету 58,8 мільйона гривень. В підземній школі встановили обладнання з навчальних закладів, які через повномасштабну війну тимчасово не працюють.