
Сурогатне материнство: правові гарантії сурмами
Гарантії безпеки сурогатної мами

Сурогатне материнство – це допоміжна репродуктивна технологія, завдяки якій бездітна пара може мати дитину. У процесі беруть участь троє: біологічний батько, який надає для зачаття свою сперму, біологічна мати, яка віддає яйцеклітину, та сурогатна мама, яка виношує та народжує для пари дитину. Центр сурогатного материнства в Києві «Артеміда» гарантує сурмамі захист її прав та юридичний супровід фахівця.
Як стати сурогатною мамою?
Перш ніж претендувати на участь у програмі, жінка має пройти обстеження. Вимоги до сурогатної матері такі:
- відсутність шкідливих звичок;
- міцне здоров’я, відсутність хронічних, психічних і генетичних захворювань;
- вік 20-36 років – оптимальний період, щоб виносити та народити дитину без наслідків для здоров’я;
- позитивний резус-фактор крові (негативний може спровокувати резус-конфлікт із плодом);
- наявність власної здорової дитини, народженої природним шляхом (кесарів розтин допускається лише один, за умови, що кандидатка в сурмами не старша 33 років).
У програмі сурогатного материнства можуть брати участь лише жінки, які мають громадянство України.
Центр «Артеміда» гарантує сурмамі захист її прав
Права сурогатної мами, визначено та захищено в Законі України про охорону здоров’я, статтях Сімейного та Цивільного кодексу, наказі МОЗ «Про затвердження Порядку використання допоміжних репродуктивних технологій в Україні». Відповідно до законодавства, сурмама проходить медобстеження, процедуру ЕКЗ, приймає препарати, призначені лікарем. Також закон передбачає психологічний супровід, спостереження за станом здоров’я протягом усієї вагітності.
У центрі «Артеміда» захищають права сурмами, надаючи:
- Юридичний супровід. У центрі є юридичний відділ, де досвідчені юристи захистять інтереси та врегулюють юридичні питання між сурогатною мамою та біологічними батьками майбутнього малюка на підставі чинного законодавства.
- Договір про сурогатне материнство. Щоб уникнути непорозумінь, між біологічними батьками та сурогатною мамою укладається договір. Згідно з документом, сурогатна мама зобов’язана акуратно відвідувати всі медогляди (в центрі вони безплатні), приймати призначені препарати, розуміти, що дитина, яку вона виношує, не її та не претендувати на неї після пологів. Подружня пара може зустрітися з сурмамою особисто, отримати інформацію про її здоров’я та відразу забрати дитину після народження, а також зобов’язується виплачувати жінці обумовлену суму.
Для жінок які бажають стати сурогатною мамою в Харкові, центр «Артеміда» оплачує дорогу до Києва або Львова та оплачує проживання на останніх місяцях вагітності.
