Полярне сяйво над Харковом та Україною: харківський астроном відкрив таємницю червоного неба
В ніч з 5 на 6 листопада у Харкові та інших містах України могли бачити незвичне явище червоне сяйво на небі.
Харківський астроном Володимир Кажанов на своїй сторінці у Фейсбук розʼяснив, що відбулося.
«В небі над Україною знову спостерігають полярне сяйво! Для нашої країни це взагалі рідкісне явище! Дивитись треба в північну сторону неба. Якщо є можливість, знайдіть місце для спостереження, без світлового забруднення, подалі від ліхтарів вуличного освітлення і високих дерев чи будинків. Бажано, що б був вид на обрій. Якщо не бачите очима, спробуйте зробити фото смартфоном, налаштувавши зйомку з довгою експозицією, або встановіть фотоапарат на штатив та зробіть кілька знімків з довгою витримкою 5, 10, 20 секунд (ISO 200. 400...1600 чи більше). З налаштуваннями поекспериментуйте, що б не було пересвяченого неба чи темного як смола.
В ніч з 5 на 6 листопада 2023 р. в Україні і багатьох країнах Північної півкулі Землі, спостерігається яскраве полярне сяйво! На цей момент актуально і для північних країн Європи.
Сталася потужна геомагнітна буря (Кр7 на 17:40 UTC), пов'язана з бомбардуванням нашої планети викидом корональної маси, що стався на Сонці кілька днів тому.
Звісно це явище природи буде повторюватись у майбутньому. Але спрогнозувати точний час і дату цього складно», - написав Кажанов.
Також Кажанов розʼяснив, чому не всі харківʼяни могли побачити сяйво.
«Полярне сяйво над м. Харків, Україна. 5.11.2023
Зверніть увагу, що ці три фото зроблені за ~ 3 хвилини. Ви можете побачити, як швидко змінюється форма, масштаб і яскравість полярного сяйва в небі.
На четвертому знімку вже було лише ледь помітне рожеве світло по частині неба.
Це відповідь на питання багатьох, чому не побачили і не змогли зробити фото.
Мені теж не пощастило побачити очима. Заважали хмари, коли сяйво було найпотужнішим.
Є прогнози можливої активності перед світанком. В кого буде можливість подивитись в північну частину неба, не прогавте. Зробити фото в нічному режимі чи з довгою витримкою, теж спробуйте при нагоді», - повідомив Кажанов.