Як розірвати шлюб в Україні, перебуваючи за кордоном?
З початку війни в Україні багато людей, які виїхали за кордон, прийняли рішення розірвати шлюб в якому вони перебувають. Кожен приходить до такого рішення по різному і з різних причин, але, так чи інакше, люди в такій ситуації задаються питанням з яким звертаються до адвокатів адвокатського об’єднання “Неофеліс Ло Груп” за юридичною консультацією: як розірвати шлюб не приїжджаючи в Україну та чи взагалі це можливо?
Як розірвати шлюб в Україні, перебуваючи за кордоном - “Неофеліс Ло Груп”
Не зволікаючи, відповім вам, що так - громадяни україни можуть розірвати шлюб без потреби приїжджати в Україну.
Варіанти можуть бути різними залежно від ситуації, але незмінним залишається правило за яким розірвання шлюбу зареєстрованого в Україні здійснюється в Україні.
Якщо розірвання шлюбу це спільне рішення подружжя, яке жодним із них не заперечується, та подружжя не має спільних дітей, то розірвання шлюбу здійснюється в Україні через органи ДРАЦСу. В такому випадку тому із членів подружжя, який перебуває за кордоном, необхідно зробити в країні перебування нотаріально завірену заяву про розірвання шлюбу. У разі, коли обоє з подружжя перебувають за кордоном і не мають бажання чи змоги приїздити в Україну, то кожному із них потрібно буде оформити у нотаріуса у відповідній країні, де кожен із них знаходяться, заяву про розірвання шлюбу. Заяву про розірвання шлюбу кожного із подружжя необхідно разом подати до органу ДРАЦСу в Україні, що може зробити представник за довіреністю без необхідності вашої особистої присутності.
Якщо ж один із подружжя заперечує проти розірвання шлюбу або(та) подружжя має спільних дітей, то в такожу разі розірвання шлюбу здійснюється через суд в Україні. Для цього необхідно звернутися до суду, як правило, за місцем проживання того з подружжя, який є відповідачем по справі. Звернутися до суду ви можете особисто через підсистему “Електронний суд”, але варто буде звернути увагу та дотриматися процесуальних вимог, які ставляться до позовної заяви. За потреби, участь в судових засіданнях ви зможете брати за допомогою відеоконференцзв’язку через ту ж таки підсистему “Електронний суд”, попередньо попередивши та направивши до суду про це заяву.
Більш зручний та безпрограшний варіант це заручитися допомогою адвоката, який юридично правильно все зробить за вас та в ваших інтересах. В цьому випадку вам не доведеться вдаватися та перечитувати безліч нормативно-правових актів, з’ясовувати всі юридичні моменти та нюанси судового процесу, а також технічні питання для звернення до суду та дистанційної особистої участі під час розгляду справи. Для цього, після обговорення всіх моментів співпраці з вами як клієнтом та з’ясування ваших особистих побажань, ви електронно укладаєте з адвокатом (адвокатським об’єднанням) договір про надання правової допомоги на підставі якого і буде здійснюватися представництво ваших інтересів в суді.
Окрім того, під час розірвання шлюбу, як правило, між подружжям постають питання розподілу майна подружжя набутого ними спільно під час шлюбу, а також визначення місця проживання дітей подружжя та порядку участі у вихованні спільних дітей. Якщо подружжя досягло згоди між собою у вирішенні цих питань, то юридично його варто оформити шляхом укладення відповідних нотаріально завірених договорів про поділ майна подружжя та про встановлення місця проживання дітей та способів участі у вихованні дітей. Підписати такий договір може від вашого імені ваш представник за довіреністю, який також в подальшому зможе від вашого імені внести всі необхідні зміни до державних реєстрів щодо розподілюваного за договором майна. Відповідну довіреність ви можете оформити в нотаріуса у країні, де ви перебуваєте, або в консульстві України.
І навіть, якщо інший з подружжя з часом змінить свою думку з питань, які вже були врегульовані в договірному порядку, то йому доведеться звернутися до суду, де за наявності відповідного договору його позиція буде програшною. При цьому, важливо розуміти, що відповідний договір має бути чітко та бездоганно прописаним та не давати поле для висловлення будь-яких претензій жодним із подружжя щодо такого договору.
Втім, як показує особистий досвід представництва інтересів клієнтів у сімейних справах, під час визначення порядку розподілу спільного майна та у питаннях стосовно місця проживання дітей та утримання останніх подружжя рідко приходить до згоди та часто через емоційну напруженість процесу розлучення відкладають ці питання на потім. В таких випадках все вирішується через суд. Будь-яких строків для звернення до суду не встановлено, втім варто зважати на те, що, хоч вказані обставини й не є визначальними, але все ж під час визначення місця проживання дітей з одним із батьків суд приймає до уваги з ким із батьків тривалий час після розлучення проживали діти, а при розподілі майна подружжя - в чиєму користуванні із подружжя після розлучення залишилось розподілюване майно.
У категорії судових справ про визначення місця проживання та розподіл майна подружжя, як і у випадку з розірванням шлюбу, ви можете самостійно подати позовні заяви до суду та дистанційно брати участь у судових засіданнях за допомогою відеоконференцзв’язку через підсистему “Електронний суд” без необхідності особистого приїзду до України. Втім, крім масиву загальних формальних процесуальних вимог, вказана категорія справ відноситься до складних через велику кількість нюансів, які мають значення для прийняття судом кінцевого рішення, мінливість в такій категорії справ судової практики касаційного суду, яка є обов’язковою до застосування в судах нижчих інстанцій, та залежність кінцевого результату від активності сторін процесу під час розгляду справ у суді.
Такі справи розглядаються судами досить тривало і часто сторони процесу втрачають ентузіазм та пильність у таких судових процесах і як наслідок вказані судові справи “пускають на самоплив”. У зв’язку з цим важливо заручитися допомогою профільного адвоката в сімейних справах, який “на пальцях” пояснить вам всі особливості правового регулювання вказаної категорії справ, сформує правову позицію в суді, яка допоможе переконати суддю в законності та справедливості вирішення справи так, як того просите ви, та завжди триматиме руку на пульсі від моменту подачі позовної заяви до суду до винесення кінцевого судового рішення.
Представництво адвокатом інтересів одного із подружжя у сімейних спорах, хоч і не є обов’язковим, але створює вагому перевагу у суді у того, хто таким представництвом скористався. Адвокат допомагає встановити обставини, які важливі та підлягають з’ясуванню в суді, та збирає докази на підтвердження таких обставин або докази на спростування обставин, які наводяться протилежною стороною для обгрунтування своєї позиції у суді, професійно та вчасно реагує на будь-які процесуальні “випади” протилежної сторони в судовому процесі.
Заручитися професійною допомогою адвоката у сімейних справах ви можете звернувшись до адвокатського об’єднання “Неофеліс Ло Груп”, де ви зможете отримати попередню безкоштовну консультацію з питань, які вас турбують, та ми запропонуємо вам план подальших дій конкретно у вашій ситуації - ви зможете без будь-яких втрат для себе оцінити нашу професійність та кропіткий підхід до справи.
З повагою та настроєм на подальшу співпрацюпровідний адвокат АО “Неофеліс Ло Груп” по сімейним справамКатерина БєжановаТел.: +38(063)222-78-22, +38(097)954-53-23 (WhatsApp, Telegram, Viber) E-mail: [email protected] Сайт: https://www.neofelis.com.ua/ |