• Головна
  • "Нафтогаз” забрав у компанії Фірташа ліцензію на розподіл газу у Харківській області
18:05, 29 червня 2023 р.
Надійне джерело

"Нафтогаз” забрав у компанії Фірташа ліцензію на розподіл газу у Харківській області

"Нафтогаз” забрав у компанії Фірташа ліцензію на розподіл газу у Харківській області

НКРЕКП ухвалила постанову, згідно з якою з 1 липня 2023 року ведення господарської діяльності з розподілу природного газу в Харківській області буде здійснювати державна компанія «Газорозподільні мережі України» з Групи Нафтогаз. 

Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики.

У червні ТОВ «Газорозподільні мережі України» отримало відповідні повноваження у м. Дніпро та Дніпровському районі. 

Раніше в цих регіонах (Харківщина, Дніпро, Дніпровський район) діяльність здійснювали приватні компанії, що входили в Групу РГК (Регіональна Газова Компанія).

У листопаді 2022 року Уряд за пропозицією міністра енергетики України Германа Галущенка ухвалив рішення про переукладення договорів експлуатації газорозподільних мереж державної форми власності, яке запустило процес повернення державного майна під контроль держави. 

За словами Германа Галущенка, ключова мета цієї ініціативи – забезпечення національної безпеки та надійного обслуговування громадян в умовах війни. 

«Після приватизації облгазів, яка відбулася більше 10 років тому, виникла низка проблем у сфері газопостачання. Система розподілу фактично використовувалася безоплатно.

Ми цей підхід кардинально змінили. Продовжуємо процес повернення під контроль держави майна, яке критично потрібне в умовах війни. Це питання національної безпеки», – зазначив Герман Галущенко.

Державна компанія «Газорозподільні мережі України» вже продемонструвала ефективність своєї діяльності. Уперше за десятиріччя новостворена компанія повністю забезпечила 100% розрахунків з державою та компаніями-партнерами за експлуатацію державних газорозподільних мереж. Протягом перших трьох місяців роботи підприємство сплатило 12,2 млн грн за експлуатацію державних газорозподільних систем та їх складових, 42,3 млн грн - компанії «Нафтогаз України» за газ, що був використаний для покриття виробничо-технологічних втрат, а також 2,5 млн грн - Оператору ГТС України за послуги з транспортування газу. 

Є успішні показники і на Кіровоградщині, де вже активно працює компанія. У I кварталі 2023 року було зекономлено 3,74 млн кубометрів газу за рахунок зменшення виробничо-технологічних витрат (ВТВ) газу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Харківщина #Нафтоаз #Галущенко #Фірташ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...