• Головна
  • Російська зброя «масового ураження»
блог
10:24, 27 червня 2023 р.

Російська зброя «масового ураження»

блог
Російська зброя «масового ураження»
Сучасна війна - це не лише бойові дії. Нещодавній рейд пригожина російськими містами з бойовиками, які ще недавно сиділи у в'язницях, очолювані ніким іншим, як бандитом-рецидивістом, показує, наскільки думка населення може змінитися в радикально протилежний бік при грамотно збудованій медійній кампанії, що недавній головоріз раптово стане героєм. Тому кремль ні на секунду не припиняє спроб заволодіти якомога більшою кількістю умів по всьому світу за допомогою своєї пропаганди.

Завдання ядерного удару є однією з головних тем вторгнення з весни 2022 року. Насправді застосування ядерної зброї агресором стало хоч і більш ймовірним, з урахуванням ведення агресивної війни, проте, згідно з аналітикою експертів, як і раніше, не перевищує кількох десятків сотих відсотка. З іншого боку, «зброєю масового ураження» без перебільшення можна вважати російську пропаганду. Її поширення ведеться абсолютно законними способами, вона досягає цільової аудиторії по всьому світу, яка обчислюється десятками, а то й сотнями мільйонів людей, пише "Матриця свободи".
Російська зброя «масового ураження», фото-1
На жаль, простому пересічному громадянину часто дуже важко відрізнити спрямовану дезінформацію, фейки, вкидання від правди. Винятком можна вважати явну шалену пропаганду по російських телеканалах та інших джерелах інформації. І у цьому також полягає головна помилка людей. Бачачи уривки пропагандистських виступів у соцмережах, людина починає думати “російську пропаганду відрізнити просто – ось соловйов, кисильов, симоньян, красовський – вони пропагандисти, їм та подібним вірити не можна”. Таким чином, інформаційний простір сприймається у “чорно-білих” тонах. Ось тільки пропаганда в росії має свою цільову аудиторію і це росіяни і, відповідно, в інших країнах вона має сприйматися саме так, як сприймається насправді – фарс, фрик-шоу, обман.
Російська зброя «масового ураження», фото-2
Для інших країн, агресор, використовуючи спеціалістів із спецслужб, створює відмінні від звичного пропагандистського середовища ресурси, з інформативним навантаженням, спрямованим на різні цільові аудиторії. Це можуть бути противники чинної влади, незадоволені своїм соціальним та матеріальним становищем громадяни, лояльний кремлю шар населення, “ліві” чи “праві” сили. Для демократичних країн, зі стійкою політико-соціальною ситуацією, розробляються окремі масштабні проєкти, що стосуються глобальних проблем, таких як екологія, захист навколишнього середовища, відновлювані джерела енергії, де поступово порядок денний зводиться до співпраці з росією.
Російська зброя «масового ураження», фото-3
Звісно, ведучи війну проти нас, головним інформаційним полем битви кремля наразі залишається Україна. Тому спецслужби агресора, насамперед ФСБ росії, де пропагандою займається Друга служба або «Двійка», розробляють та впроваджують в інформаційний простір нашої країни окремі ресурси, спрямовані на підрив довіри українців до чинної влади, недовіру власним ЗМІ, вкидання дезінформації та створення думки, що "не все так однозначно" стосовно тієї чи іншої події (в основному військових злочинів росії).
Російська зброя «масового ураження», фото-4
В основному, співробітники російських спецслужб вербують для своїх цілей українців, які лояльні або нейтральні до кремля, пропонуючи за роботу грошову винагороду. За логікою агресора, вербування місцевого населення дозволяє максимально локалізувати проросійський контент під цільову аудиторію. Так, наприклад, співробітниками СБУ ще 7 червня 2022 року було затримано киянина, якого курували ФСБ. Він встиг створити 20 ресурсів ЗМІ, де поширювалася інформація, що дискредитує ЗСУ, а також російські наративи. За даними СБУ, щомісяця портали злочинця відвідувало 2,2 млн унікальних користувачів.
Російська зброя «масового ураження», фото-5
Проте в Україні продовжують створюватися десятки проросійських ресурсів, які, тим часом, не можуть похвалитися довгим життям. Одним із таких ресурсів був сайт http://wartearts.org/. На момент написання статті він був зламаний і більше не працює. Сайт вівся українською мовою. За допомогою нього, нібито, можна було знайти загиблих або зниклих безвісти родичів, попередньо ввівши дані людини, а також власні. Насправді, за допомогою цього ресурсу ФСБ збирало дані про українців, а точніше отримувало доступ до публічних облікових записів, щоб надалі розповсюджувати за допомогою них неправдиву інформацію про війну в Україні. Цей ресурс був зроблений за аналогією українського ресурсу «Шукай своїх», який існує для виявлення зниклих безвісти, полонених або ідентифікації загиблих росіян, У зв'язку з тим, що міністерство оборони росії часто приховує цю інформацію від родичів своїх солдатів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#росія #війна #пропаганда
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...