• Головна
  • Сильніше, ніж будь-коли: психологічна самодопомога під час війни
Новини компаній
20:08, 13 квітня 2023 р.

Сильніше, ніж будь-коли: психологічна самодопомога під час війни

Новини компаній

Війна в Україні принесла жахливі руйнування та невимовні страждання людям, залишивши після себе глибокі психологічні шрами. Від тривоги, пов'язаної з постійною загрозою життю, до відчаю від втрати близьких. Російський терор призвів до того, що тисячі мирних жителів борються з депресією, посттравматичним стресовим розладом та іншими ментальними порушеннями.

Через складнощі воєнного часу доступ до професійних послуг у сфері психічного здоров'я може бути обмежений або взагалі відсутній. У результаті багато хто опиняється наодинці з внутрішніми переживаннями та страхами. Однак психологічна самодопомога під час війни дарує проблиск надії, надаючи змогу взяти під контроль емоції та зміцнити стійкість перед обличчям душевного болю. Де взяти сили та ресурси, щоб це пережити — розповідаємо далі на основі матеріалів благодійної організації Kateryna Biloruska Foundation.

Від хаосу до спокою: техніки зняття психоемоційного стресу

Впоратися з травмою війни непросто. Але є методи, які варто практикувати для контролю емоцій і підвищення стійкості організму, вводячи його в стан резистентності, тобто сталої адаптації до тривалої дії стресу.

Ось три техніки, які допоможуть зняти нервове напруження під час війни:

  • Усвідомленість: передбачає зосередження на теперішньому моменті, прийняття власних думок та емоцій без засудження, а також визнання нездатності змінити ситуацію. Розвиває глибшу самосвідомість та емоційну рівновагу, що дасть змогу краще справлятися з тривогою. 

  • Догляд за собою: техніка вимагає вжиття свідомих заходів щодо пріоритетного задоволення своїх фізичних та емоційних потреб навіть під час кризи. Регулярно піклуючись про себе, ви підвищите життєстійкість і зменшите вплив стресу, спричиненого війною. Самодопомога такого роду охоплює фізичні вправи, здорове харчування і методи релаксації, наприклад, медитацію або глибоке дихання.

  • Когнітивна перебудова: охоплює виявлення та подолання негативних думок і переконань, які призводять до емоційного розладу. Замінивши неприємні міркування на більш позитивні та адаптивні, зможете змінити точку зору на ситуацію і поліпшити душевне самопочуття. 

Інші шляхи зниження психоемоційного напруження описані за посиланням у вступі практикуючим гештальт-терапевтом і магістром управління охороною здоров'я Денисом Денисенком.

Довідка для психологів

Фонд Kateryna Biloruska та Ізраїльська травмологічна коаліція запустили навчальний курс для українських психологів із кризового консультування. Денис Денисенко — один із лекторів. Деталі проєкту дивіться на сайті biloruska.foundation.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Biloruska Foundation
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...