
Переваги бензинових мотоблоків: ТОП-5

Бензинові мотоблоки використовуються для великої кількості земельних робіт на присадибних ділянках та для обробки комерційних ділянок, прибудинкових територій офісів, промислових та інших бізнес-об'єктів. Мотоблок бензиновий поєднує в собі оптимальну ціну та простоту використання. Йдеться як про технічне обслуговування, так і про керування пристроєм.
Розглянемо ТОП-5 характеристик бензинових мотоблоків, які є особливо важливими для деяких видів робіт. А цей огляд буде корисним тим, хто сумнівається у ухваленні остаточного рішення про купівлю мотоблоку бензинового виконання.
Розмір оброблюваної ділянки
Для роботи з бензиновим мотоблоком можна використовувати невелику ділянку або працювати зі значним за розмірами, полем. Але останній варіант можливий без заклинювання та перегріву мотора, якщо робити перерви та застосовувати мотоблок з помірною інтенсивністю. Тобто такий варіант пристрою є ідеальним для догляду за ділянкою, де ритмічність робіт розподілена і немає необхідності виконувати одномоментно великий обсяг:
- теплично-квіткове господарство;
- вирощування городніх культур;
- обробка саду на прибудинковій території;
- оранка та обробка клумб, городів та інше.
Рекомендований для обробки розмір ділянки може становити близько 30-40 соток. Навіть при нерегулярному використанні обслуговування ділянки розміром від 100 соток краще проводити дизельним мотоблоком або міні-трактором.
Вага та управління
Бензинові мотоблоки значно легші за дизельні. Все через особливості конструкції двигуна та кількість додаткових деталей, необхідних для обслуговування двигуна. Зовнішньо дизельний мотор простіше у виконанні, оскільки в ньому немає спеціальної системи розпалювання палива. Але з іншого боку ускладнюється система фільтрації та підвищуються вимоги до інших регулюючих систем, наприклад, паливного насоса або пристрої, що регулюють обсяг вприскування паливної суміші.
Бензинові версії простіші в управлінні саме завдяки зменшеній вазі та нижчій тяговій силі. Тобто блок на бензиновому двигуні легше спрямовувати, навіть на значному заглибленні, оскільки він не дає такої віддачі при опорі та навантаженні. Ця характеристика особливо важлива, якщо немає навичок використання мотоблока, а сам пристрій постійно застосовуватиметься для різних видів робіт. Саме тому фізичне навантаження на користувача, що веде бензиновий мотоблок, значно менше.
Оптимальність ціни купівлі та обслуговування
Блок на бензиновому двигуні дешевший від дизельного. Це правило практично завжди відображається у ціні. Якщо порівняти однакові за основними можливостями пристрої, бензинові блоки будуть дешевшими. Однак за практично рівної ціни палива, дизельні пристрої споживають менше ДП, ніж бензину – бензомотоблоки. Цією різницею у споживанні палива частково і пояснюється нерівномірність у ціноутворенні дизельних та бензинових версій.
Якщо говорити про систему обслуговування, то кожен із різновидів має свої плюси. Наприклад бензинові блоки складніші у налаштуванні системи запалювання, а свічки для старту двигуна – завжди потрібно змінювати, як і регулювати, змінювати карбюратор. А це не завжди дешеві запчастини.
Дизельні пристрої мають не таку складну "зовнішню" систему розпалювання, однак у них вищі вимоги до очищення та системи подачі палива під потрібним тиском.
Мала шумність
Бензинові мотоблоки шумлять менше, ніж дизельні, без характерного шуму дизельного двигуна. Знижений шум у роботі – особливість бензинових двигунів.
Компактність
Бензиновому мотору за інших рівних умов знадобиться менше обсяг двигуна та інших пристроїв, оскільки він використовує паливо з підвищеною октановістю. Тому бензинові мотоблоки компактніші за розмірами і легші. Їх простіше розмістити для зберігання, а для перевезення потрібно мінімум місця в кузові та мінімальні параметри вантажопідйомності авто.