• Головна
  • Cиваш, Світоч, Хлібодар чи Козацьк: Первомайськ на Харківщині готується до перейменування
19:59, 23 січня

Cиваш, Світоч, Хлібодар чи Козацьк: Первомайськ на Харківщині готується до перейменування

У місті Первомайськ розпочали перший тур голосування за нову назву з 15 відібраних.

Про це повідомив міський голова Микола Бакшеєв у своєму телеграм-каналі 23 січня.

"Шановна громада! Сьогодні відбулось засідання топонімічної комісії з приводу відбору назв міста, які будуть надані для голосування в першому турі. В засіданні взяли участь безпосередньо члени топонімічної комісії, представники молодіжної ради, жителі громади та депутати міської ради. З близько шестисот назв, які були запропоновані через онлайн форму, було відібрано 15, які відповідають всім критеріям відбору (стислість, змістовність, позитив, зручність у використанні, легкість транслітерації, прив’язка до місцевості та унікальність)", - написав він.

Зокрема, це такі варіанти:
1)  Сива́ш  (Назва пропонується на честь колишньої назви населеного міста Харківської губернії.  Назва зустрічається в книзі «Харківська губернія, список населених міст за 1864 р.»  на стр. 73 під номером 1393 згадується Сиваш) (Ліхачьовка).
2)  Хлібода́р  (Назва пропонується до перейменування на честь розвинутої харчової промисловості міста, а семе – хліборобства. Місто, що дарує хліб не тільки Харківській області, а й іншим областям України).
3)  Озеря́нськ  (Назва пропонується до перейменування на честь Головної святині і покровительки міста Харкова і всієї Слобожанщини. Ікона вшановується не тільки жителями Харкова, а й усім навколишнім населенням).
4)  Ми́ропіль  (Назва пропонується до перейменування на честь миру країни.
5)  Орі́льків  Назва пропонується до перейменування на честь назви річки на території Лозівського району (колишній Первомайський район)).
6)  Кві́точ  (Назва пропонується до перейменування на честь квітучості нашої рідного міста. Нейтральна та милозвучна назва).
7)  Коза́цьк  (Назва пропонується до перейменування на честь свободи нашого рідного краю. Назва асоціюється з такими рисами характеру як сміливість, відвага, непокірність ворогам).
8)  Сіму́га  (Назва пропонується до перейменування на честь семи водних джерел, що розташовані на території громади).
9)  Зла́топіль  (Назва пропонується до перейменування на честь родючості нашого краю. Золоті поля (лани) – символ родючості та достатку).
10)  Бере́цьк  (Назва пропонується до перейменування на честь назви річки на території Лозівського району (колишній Первомайський район).
11)  Звитя́жин  (Назва пропонується до перейменування у знак любові до мешканців міста та нашої громади. Місто людей, що мають звитягу. Слово звитяга означає сміливість, подвиг, гарну вдачу).
12)  Доброда́р  (Назва пропонується на честь добробуту громади. Назва міста, що «дарує добро» гарно уособлює в собі добре життя мешканців міста та громади).
13)  Я́нголів  (Назва пропонується на честь янголів-охоронців. Назва уособлює в собі прихисток міста та захист від ворогів).
14)  Холодноя́рськ  (Назва пропонується на честь славетної 93-ї бригади «Холодний яр», яка зупинила в березні 2022 просування ворога до нашого міста. Багато наших містян проходять службу в лавах славетної 93-ї бригади).
15)  Сві́точ  (Назва пропонується до перейменування на честь символу волі, просвіти та правди).

Після  підведення підсумків у другий тур вийдуть лише 5 назв, які набрали більшість голосів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Первомайськ #Харківськаобласть #перейменування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...