• Головна
  • У Харкові помер видатний український вчений-математик
15:02, 22 січня

У Харкові помер видатний український вчений-математик

У Харкові помер відомий український вчений-математик Володимир Щербина.

19 січня пішов із життя видатний український математик, один із провідних фахівців в галузі математичної фізики, професор Володимир Щербина. Про це повідомили у прес-службі Харківського національного університету імені Каразіна.

У 60-ті та 70-ті роки минулого століття Щербина обіймав посаду заступника керівника відділу математичної фізики Фізико-технічного інституту низьких температур Академії наук, а потім очолював кафедру математичної фізики Каразінського університету.

Його учнями були такі відомі зараз фахівці у різних галузях, як Ігор Чуєшов, Ігор Чудінович, Олег Уваров, В'ячеслав Гордевський, Анатолій Бабічев та інші.

Володимир Олександрович зробив вагомий внесок у розвиток квантової теорії поля, зокрема теорії перенормувань. Результати школи академіка Миколи Боголюбова були розвинуті Володимиром Щербиною та його учнями в таких напрямках, як побудова S-матриці у вигляді T-експоненти для випадку мезон-нуклонної взаємодії та інших спінорних теорій, розв’язання нескінченної системи нелінійних інтегро-диференціальних рівнянь для вершинних функцій, дослідження зв’язку між теорією розсіяння у випадках простору Мінковського та евклідового і так далі.

У 90-х роках Щербина також приділяв значну увагу державному будівництву незалежної України як депутат Верховної Ради, брав активну участь у суспільному житті країни та рідного університету.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#видатний #вчений #математик #щербина #помер
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...