• Головна
  • Чому люди грають в азартні ігри?
Новини компаній
16:04, 18 листопада 2022 р.

Чому люди грають в азартні ігри?

Новини компаній

Азарт — цікава риса людської натури. Перші історичні згадки про подібні розваги датуються ще античними часами — археологічні знахідки в Древньому Єгипті свідчать, що вже тоді люди грали в те, що ми б сьогодні назвали азартними іграми. З часами цей вид дозвілля нікуди не подівся, а лише відозмінювався та розвивався в різні епохи. Спробуємо розібратися, чому ж люди грають в азартні ігри? 

Чому люди грають в азартні ігри?, фото-1

Досить розповсюдженим є стереотип, що головний мотив азартних гравців — жага до швидкої наживи та бажання виграшу. Частково, це дійсно так, але лише частково. Насправді ж, головна причина криється в досить складних та водночас цікавих гормональних процесах у нашому мозку. Як пояснює доктор Сайрус Абасян, фахівець із лікарні Найтінгейл у Лондоні, будова та фізіологія нашого мозку влаштована таким чином, що він постійно потребує винагороди. Це зветься “система винагороджень мозку” і вона впливає на нашу поведінку, як ніщо інше. Ця нагорода — дофамін, хімічна сполука, що надходить до мозку та викликає в людини відчуття задоволення. 

В стародавні часи, коли люди ділилися на полювальників та збирачів, ця система допомогла нам вижити, заохочуючи поведінку, що цьому сприяла. Знайшов дерево зі смачними плодами, чи вполював здобич — отримав дофамін. Але сьогодні, з приходом цивілізації, за словами доктора Абасяна, ми почали жити в “штучному світі”, де такі навички не потрібні. Водночас, частина мозку, що відповідає за “систему винагороджень” нікуди не поділась і далі вимагає негайної нагороди, тож і ми надалі її шукаємо, хоч і в інших речах. 

Це відбувається повсякчасно. Коли ми їмо смачну їжу, чи проводимо час із приємними нам людьми. Коли робимо довгоочікувану покупку, чи дізнаємось радісну новину. Коли закидаємо баскетбольний м’яч до кошику, чи розв’язуємо загадку. Те саме стається й під час азартної гри. Виграш стимулює дофамінову винагороду, роблячи нас задоволеними. Щоб відтворити це відчуття знов, ми й повертаємось до грального столу. Тобто, простіше кажучи, люди грають в азартні ігри, щоб розважитись і отримати задоволення. 

Але ж серед гравців не всі — переможці. Що ж змушує грати інших? Як виявилось, виграш не єдиний фактор задоволення від гри. Шрідхар Нараянан зі Стенфордського університету стверджує, що програші теж можуть приносити задоволення та навіть підсилювати його. З ним погоджується Робб Рутледж із Університетського коледжу Лондону. Вся справа в тому, що після кожного програшу наші очікування на успіх знижуються, що підсилює радість від виграшу, коли він усе ж трапляється. 

Тих самих висновків дійшли й організатори дослідження в межах проекту The Great Brain Experiment, в якому взяло участь понад 18 тис. респондентів. Вчені виявили, що чим менше учасники розраховували на виграш, тим більше вони йому раділи.

Ще одним дуже важливим чинником є можливість “полоскотати нерви”. Дуже потужні емоції виникають у той момент невизначеності, коли ставки вже зроблені, а результат ще невідомий. Фактор ризику в поєднанні з надією на виграш стимулюють великі гормональні викиди, що можуть бути навіть потужнішими за ті, що виникають при виграші. Тут узагалі не важливо виграєте ви, чи програєте, адже важливим є сам процес. Багато гравців зізнаються, що саме в цей момент відчувають усю повноту життя.

Так чи інакше, стає зрозуміло, що жага виграшу — далеко не головний фактор, що спонукає людей грати в азартні ігри. Якщо ви теж отримуєте насолоду від гри, запрошуємо вас пограти в автомати онлайн. Після верифікації в казино Джокер, усім новим гравцям надається бонус 100% на депозити від 1500 грн за промокодом VABANK. Грайте відповідально!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Joker
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...