Все про ламінат
З кожним днем вибір покриття для підлоги стає все більш складним, оскільки колекції ламінату постійно поповнюються новими видами фактури і кольорів. Однак краса – це ще не все. Як вибрати надійне і довговічне покриття для підлоги, якому не страшні механічні навантаження і підвищена вологість? Ламінат сьогодні має велику популярність завдяки цілій сукупності факторів, куди входять і естетичний зовнішній вигляд, і тривалий експлуатаційний термін, і зносостійкість, і міцність матеріалу. І якщо з усього різноманіття типів покриття підлоги Ви вирішили купити ламінат, Вам просто необхідно прочитати цю статтю. У ній ми розглянемо такі пункти:
- Критерії, якими необхідно керуватися під час виборів ламінату;
- Структура ламінату (у тому числі шари ламінату та особливість кожного з них);
- Класи зносостійкості;
- Переваги ламінату як покриття для підлоги;
- Технологія виробництва ламінату.
Критерії вибору ламінату
Отже, як вибрати хороший ламінат? На що звернути увагу? Виділимо кілька найважливіших пунктів:
- Компанія-виробник матеріалу;
- Клас зносостійкості;
- Дизайн покриття;
- Удароміцність;
- Рівень вологостійкості;
- Конструкція з ламінату;
- Цінова політика.
Структура ламинату
Ламінат – це багатошарове покриття для підлоги. Розглянемо шари ламінату докладніше.
- Верхній (захисний) шар. До складу цього шару входять меламінова та акрилова смоли, що захищають ламінат від:
- Ультрафіолетового випромінювання;
- Високий рівень вологості;
- Стирання;
- Деформації;
- Механічних навантажень та подряпин;
- Електризація.
- Декоративний прошарок. Найчастіше він імітує структуру деревини дуба, клена, сосни чи інших дерев, і навіть камінь, плитку та інших. Саме цьому шарі зображені малюнки чи візерунки.
- Вологостійка плівка. Створено спеціально для захисту основи ламінату від надмірної вологи.
- Плита ДВП. Є основною твердою частиною панелі. Найчастіше такий шар виготовляється зі стружки, яку попередньо просочили смолами під високим тиском. Саме тому середній шар такий міцний. Не менш часто використовується ДВП (деревно-волокниста плита). Вона буває твердою та надтвердою. Наприклад, HDF (high density fibreboard) є плитою високої густини, а MDF (middle density fibreboard) – плитою середньої густини. Іноді основа виготовляється із спеціальної пластмаси, що має водовідштовхувальні властивості. Саме основа (її щільність та матеріали, з яких вона виготовлена) визначає фізико-технічні характеристики ламінату в цілому.
- Шар вологостійкого картону для захисту від вологи, що накопичується між ламінатом та основою. Він також називається стабілізуючим шаром. Нерідко виконує функцію акустичного ізолятора.
Кожна окрема панель має спеціальну систему кріплення до сусіднього елементу. На сьогоднішній день існує два типи кріплення:
- Система Click. Її принцип дуже нагадує клямку. Працює така система дуже просто: край панелі потрібно вставити під кутом, а потім опустити вниз.
- Система Lock. Тут панелі потрібно вбивати, але це слід робити обережно, щоб не пошкодити поверхню замка.
Товщина панелей варіюється від 6 до 12 мм. При збільшенні товщини відповідно зростає і ціна на матеріал, а також звуко- та теплоізоляційні характеристики та міцність виробу. При цьому особливо відзначимо, що чим товстіший ламінат, тим легше його укладати.
Класи зносостійкості ламінату
Існує шість основних класів зносостійкості ламінату:
- Ламінати для домашнього використання (класи 21, 22 та 23). Експлуатаційний термін такого покриття становить 4-6 років;
- Клас 31. Використовується для житлових приміщень і має вологостійкість, а тому може бути використаний у ванній кімнаті. крім того, такий ламінат більш стійкий до стирання та деформації, а тому підійде також для кухні, коридору чи вітальні, не кажучи вже про спальню.
- Клас 32. Всі вищеперелічені характеристики цього класу ламінату відзначаються ще кращими показниками, тому таке покриття підійде не тільки для житлових приміщень, але і для офісів, невеликих магазинів, барів, ресторанів, тобто де навантаження на підлогу більше. Термін експлуатації даного виробу – 10-12 років або більше (залежно від навантажень та догляду за покриттям).
- Клас 33. Такий ламінат має найбільшу товщину і міцність, а також зносостійкість, тому ідеально підходить для промислових підприємств (особливо для фармацевтичних), а також торгових та торгово-розважальних центрів, кінотеатрів, супермаркетів, заводів, театрів та ін. років та більше.
Переваги ламінату
Основними сильними сторонами підлогового покриття, що розглядається, можна вважати:
- Простий та оперативний монтаж;
- Широкий вибір малюнків, візерунків, фактури, відтінків кольорів;
- Універсальність виробу, тобто можливість використовувати його у будь-яких приміщеннях (але тут важливо звернути увагу на клас зносостійкості);
- Система з'єднання «шип у паз», яка полегшує укладання ламінату і дозволяє зробити з нього монолітне покриття без видимих ока швів;
- Підвищена стійкість до деформації та механічних навантажень;
- Наявність спеціальних шарів, що захищають від надмірної вологи та конденсату;
- Екологічність виробу (містить натуральну смолу, деревний пил або стружку у складі середнього шару та ін., тобто всі компоненти не шкодять здоров'ю людини та тварин);
- тривалий експлуатаційний термін (до 30 років);
- Немає потреби в якомусь особливому догляді за ламінатом або застосуванні спеціальних миючих засобів. Покриття невибагливо у догляді;
- Негорючий і пожежобезпечний матеріал;
- Підвищена стійкість до утворення цвілі або висолів, а також перепадів температур;
- Порівняно низька ціна.
Також особливо відзначимо, що ламінат має деякі тепло- і шумоізоляційні характеристики, особливо клас 33. Хоча в цьому відношенні він поступається лінолеуму або ковроліну, при правильному укладанні ламінату на підкладку та усуненні нерівностей чорнової підлоги (поверхні, на яку відбувається укладання ламінату) Вас не турбуватиме шум із нижніх поверхів.
Технологія виробництва ламінату
Існує кілька технологій виготовлення ламінату:
- HPL (High Pressure Laminate). Це так званий ламінат високого тиску. Технологія включає два етапи. У ході першого при високій температурі та тиску відбувається пресування захисного та декоративного шарів. Другий етап – приклеювання цих шарів до основи, потім до іншого боку основи (нижньої) приклеюють так звану підкладку. При цьому шари з'єднуються під тиском у плоских пресах.
- DPL (Direct Pressure Laminate). Також відомий як ламінат прямого пресування. У цій технології застосовується метод одночасного пресування всіх шарів ламінату при високих температурах та тиску. Ця технологія є найпоширенішою в наш час.
- CPL (Сontinuous Pressure Laminate). Це ламінат безперервного типу. Його виробляють на стрічкових пресах при порівняно невисокому тиску.
При цьому відзначимо, що технологія виробництва у різних компаній-виробників передбачає використання різних матеріалів. Готовий виріб завжди отримує маркування та потрапляє під ту чи іншу класифікацію ламінату. Маркування наноситься виробником.
Тепер Ви знаєте, який ламінат вибрати в залежності від його функціоналу, класу зносостійкості, компанії-виробника та фізико-технічних характеристик. Бажаємо Вам удачі у виборі ламінату! Також у нашій Торговій Мережі #Zavod Parketu ви можете придбати міжкімнатні двері.