• Головна
  • ХОДА, Палац праці і "Дробицький Яр". ТОП зруйнованих армією РФ знакових об'єктів Харкова, - ФОТО
ТОП від 057
14:00, 7 листопада 2022 р.

ХОДА, Палац праці і "Дробицький Яр". ТОП зруйнованих армією РФ знакових об'єктів Харкова, - ФОТО

ТОП від 057
ХОДА, Палац праці і "Дробицький Яр". ТОП зруйнованих армією РФ знакових об'єктів Харкова, - ФОТО

Сім найбільш знакових об'єктів, зруйнованих російськими загарбниками у Харкові.

З 24 лютого російські варвари зруйнували десятки тисяч різноманітних інфраструктурних об'єктів по всій країні. При цьому окупанти цілеспрямовано намагаються знищити саме культурну спадщину України. І одним з найбільш постраждалих регіонів є Харківщина, що лишилася багатьох знакових будівель, які мають багатовікову історію.

Редакція сайту 057 розповідає про сім найбільш знакових будівель, зруйнованих армією РФ у Харкові.

Харківська обласна державна адміністрація

ХОДА, Палац праці і "Дробицький Яр". ТОП зруйнованих армією РФ знакових об'єктів Харкова, - ФОТО, фото-1

Будівлю Харківської обласної державної адміністрації, також відому як Будинок рад, побудували у 1954 році в стилі сталінського неоренесансну. Її звели на місці зруйнованої під час Другої світової війни будівлі Центрального комітету Комуністичної партії України. Тут розташовувалося керівництво регіону, а також проходили засідання Харківської обласної ради.

1 березня війська Росії двома крилатими ракетами "Калібр" нанесли удар по будівлі ХОДА. В результаті удару були вибиті вікна і двері, значно пошкоджені та місцями повністю зруйновані стіни, перекриття і дах.

Будівля економічного факультету Харківського національного університету імені Каразіна

ХОДА, Палац праці і "Дробицький Яр". ТОП зруйнованих армією РФ знакових об'єктів Харкова, - ФОТО, фото-2

Будівлю економічного факультету Харківського національного університету імені Каразіна звели у 1920-х роках. Вона має статус культурної пам'ятки і є однією з перших залізобетонних споруд в Україні. За радянських часів у будівлі розташовувався Народний комісаріат праці, а після розпаду СРСР тут навчалися студенти-економісти Каразінського університету.

2 березня російські літаки бомбардували будівлю економічного факультету ХНУ імені Каразіна. В результаті бомбардування сталася масштабна пожежа, були вибиті всі вікна і двері, значно пошкоджені та місцями повністю зруйновані стіни перекриття і дах.

Палац праці

ХОДА, Палац праці і "Дробицький Яр". ТОП зруйнованих армією РФ знакових об'єктів Харкова, - ФОТО, фото-3

Палац праці побудували у 1916 році в поєднані стилів модерну та неокласицизму. Будівля є особливою в архітектурному ансамблі Майдану Конституції і вважається незвичайним урбаністичним проектом початку 20-го століття. Спершу це був прибутковий будинок Страхового товариства. Після захоплення влади в Україні більшовики "націоналізували" будівлю. Відтоді тут розташовувалися Всеукраїнська Рада профспілок і Народний комісаріат праці, після чого будівля отримала свою сучасну назву "Палац праці".

2 березня армія РФ нанесла ракетний удар по Палацу праці. В результаті удару були вибиті вікна і двері, значно пошкоджені та місцями повністю зруйновані стіни, перекриття і дах.

Харківський апеляційний суд

ХОДА, Палац праці і "Дробицький Яр". ТОП зруйнованих армією РФ знакових об'єктів Харкова, - ФОТО, фото-4

Будівлю Харківського апеляційного суду звели на перетині 19-го та 20-го століть в стилі неоренесансну з рисами італійських палаццо. Спершу це був Будинок судових установ. Площа його приміщень становила понад 7 тисяч квадратних метрів, тому будівля стала найбільшою у місті на той час. З приходом до влади більшовиків тут розміщувалися численні воєнні установи. І тільки після реставрації 1946-1954 років в будівлі почав працювати апеляційний суд.

6 березня російські літаки бомбардували будівлю Харківського апеляційного суду. В результаті бомбардування були повністю вибиті вікна, суттєво пошкоджено внутрішні приміщення, згорів дах.

Меморіальний комплекс жертвам Голокосту "Дробицький Яр"

ХОДА, Палац праці і "Дробицький Яр". ТОП зруйнованих армією РФ знакових об'єктів Харкова, - ФОТО, фото-5

Меморіальний комплекс жертвам Голокосту "Дробицький Яр"побудували у 2002 році. Він складається з пам’ятного знаку у вигляді 20-метрової менори, алеї і траурної зали із Чашею скорботи, де викарбувані імена загиблих. Сам Дробицький Яр є урочищем, в якому нацисти під час окупації Харкова масово розстрілювали євреїв, ромів та інших жителів міста

26 березня рашисти обстріляли меморіальний комплекс "Дробицький Яр". Снаряди влучили в менору і постамент, значно їх пошкодивши.

Пожежна частина з каланчею

ХОДА, Палац праці і "Дробицький Яр". ТОП зруйнованих армією РФ знакових об'єктів Харкова, - ФОТО, фото-6

Одну з найстаріших у місті пожежних частин з каланчею звели у 1887 році. З тих пір будівля виконувала своє стратегічне призначення - протидія масштабним пожежам у Харкові. Тут розміщувалися пожежний підрозділ, районне відділення Державної служби з надзвичайних ситуацій і дослідно-випробувальна лабораторія.

28 березня армія РФ вдарила ракетами по будівлі пожежної частини з каланчею. В результаті обстрілу були повністю вибиті вікна, пошкоджені дах, фасад та покрівля.

Садиба Павлових

ХОДА, Палац праці і "Дробицький Яр". ТОП зруйнованих армією РФ знакових об'єктів Харкова, - ФОТО, фото-7

Садибу Павлових побудували у 1832 році в класицистичному стилі. Спочатку будівля належала місцевим чиновникам Павловим. На першому поверсі розміщувалися кімнати господарів, гостьові покої, кімнати прислуги і господарські приміщення, а на другому - влаштовувалися прийоми, звані вечері та бали. Через деякий час садибу перетворили на готель. Однак у вигляді готелю будівля проіснувала недовго. Після Жовтневої революції більшовики використовували садибу в якості штабу для частин особливого призначення. Згодом тут облаштували військкомат.

6 липня росіяни вдарили ракетами по садибі Павлових. В результаті удару будівля була повністю знищена і тепер підлягає знесенню.

Нагадаємо, що редакція сайту 057 розповідала про десять найбільш "крутих" пісень російсько-української війни. Детальніше про це читайте тут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#зруйновані #об'єкти #харків #знакові #культура
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...