• Головна
  • Гуманітарний фронт — як український бізнес підтримує державу, інтерв'ю із керівником гуманітарного напряму Нової пошти
Новини компаній
17:00, 27 вересня

Гуманітарний фронт — як український бізнес підтримує державу, інтерв'ю із керівником гуманітарного напряму Нової пошти

Новини компаній

Війна асоціюється із втратами та сльозами. Тяжкі випробування випали на долю України. Але попри це війна показала силу українського народу, його незламність, доброту, бажання допомагати й підтримати. Український бізнес теж не залишається осторонь. Як і в часи Другої світової, коли величезна кількість компаній стали пліч-о-пліч з державою: Ford – у США, Rolls Royce – у Великій Британії, Українські компанії витрачають величезні кошти, щоб боротися за Україну на економічному фронті, допомагаючи всіма можливими методами. Серед таких компаній Нова пошта, яка наразі не лише підтримує державу, сплачуючи податки, та допомогаючи волонтерам, але й реформується зсередини задля потреб, пов’язаних із військовим часом.

Розповість про діяльність компанії, а також нові проєкти керівник гуманітарного напряму Нової пошти — Андрій Григоров.

Гуманітарний фронт — як український бізнес підтримує державу, інтерв'ю із керівником гуманітарного напряму Нової пошти, фото-1

Керівник гуманітарного напряму Нової пошти — Андрій Григоров

- Передусім Нова пошта — відомий бренд, котрий ще з 2014 року активно працює на «гуманітарному фронті», тому цікавить, чи змінилась ця діяльність компанії після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого?

- Війна триває дев’ятий рік і так само з 2014-го року існує Гуманітарна пошта, яка допомагає українським волонтерам з логістикою і транспортуванням. Особливу роль проєкт відіграв під час пандемії COVID-19, забезпечуючи медичні заклади необхідним обладнанням. Утім після 24-го лютого суттєво збільшилися обсяги та кількість людей, які потребують допомоги, компанія була вимушена працювати та підлаштовуватися під нові реалії. Гуманітарний напрям отримав новий поштовх, оскільки зросла кількість благодійних фондів та міжнародних організацій, які роблять свій внесок у перемогу. Нова пошта зараз організовує логістику для цих фондів та допомагає доставляти гуманітарні вантажі в різні куточки країни.

Які проєкти в рамках гуманітарного напряму реалізує Нова пошта зараз?

Нова пошта наразі активно відновлює роботу на деокупованих територіях. Ми вже працюємо у Харківській області, зокрема у Чугуєві, Балаклії, Ізюмі.

Відновивши там роботу ми побачили, що мешканцям звільнених населених пунктів необхідна наша допомога: там відсутня електрика, людям немає чого їсти, відсутні найнеобхідніші предмети гігієни, питна вода. Тому вирішили там не лише відновлювати роботу відділень, а й надавати людям гуманітарну допомогу. Ми самі закупили продукти, але розуміли, що потрібно більше, і почали шукати тих, хто готовий приєднатись до нашої ініціативи.

Першими відгукнулись компанії «Біосфера» та IDS Ukraine. Біосфера передала на деокуповані території засоби особистої гігієни. Це дитячі підгузки, вологі серветки, засоби для миття посуду, мило та інше. Усього понад 3 тисячі товарів, які вже допомагають налагодити побут українцям на звільнених територіях.

Паралельно компанія IDIS Ukraine надала 5 000 л питної води. Завдяки чому люди на деокупованих територіях зможуть приготувати їсти та зігрітись теплим чаєм. Розповсюдження та логістику Нова пошта, звісно, взяла на себе.

Гуманітарний фронт — як український бізнес підтримує державу, інтерв'ю із керівником гуманітарного напряму Нової пошти, фото-2

Співробітники Нової пошти роздають гуманітарну допомогу на деокупованих територіях

Але, наскільки мені відомо, доставка продуктових наборів – для Нової пошти не нова історія?

Так, звісно! Ще у березні ми відкрили власний гуманітарний хаб, де могли збирати всі необхідні продукти та пакувати самостійно. А їх, повірте, було багато, адже везли з Туреччини, Румунії, країн Європи… Тоді головним завданням компанії було фасування та пакування продовольчих наборів у величезні коробки, з наступним їх транспортуванням до гуманітарних точок, які розташовуються ближче до лінії фронту.

За 4 місяці Нова пошта змогла обробити понад 700 000 наборів лише для однієї з міжнародних організацій, що допомагають Україні. Загалом компанія співпрацює з 15 такими фондами. Їхні потреби дуже схожі: трансфер продукції, її розвантаження, зберігання та фасування.

Співпраця з міжнародними волонтерами та фондами — це не про бізнес, а про людяність та допомогу. Особливість у тому, що працівниками цих фондів є мешканці колишніх республік СРСР. Вони розуміють український менталітет та дуже допомагають. Так, коли одна з сімей запитала про можливість доставки 5 продуктових наборів родичам, я поцікавився про загальну кількість родин, які перебувають в селі Харківської області, майже на лінії фронту. Реальна потреба становила 250 харчових наборів. Саме стільки ми й доставили, і ця їжа, без перебільшення, врятувала людей від голоду.

Варто зазначити, що коли ми почали співпрацювати з міжнародними фондами, то ті були приємно здивовані роботою Нової пошти – налагодженим зв'язком, контролем та загальним розвитком логістики. Адже до цього моменту вони співпрацювали переважно з країнами третього світу. Зокрема, це країни Африки, де були вимушені самостійно створювати логістичні ланцюжки, шукати людей та партнерів, що зможуть допомогти.Сортування гуманітарної допомоги на хабі Нової пошти

- З початку російського вторгнення, велика кількість підприємств, які розташовувались у східній та центральній Україні, перевезли обладнання у більш безпечні місця. Чи допомагає компанія Нова пошта евакуювати обладнання підприємств?

Нова пошта співпрацює з “Дія-бізнес”, яка допомагає у перевезенні вітчизняного бізнесу до більш безпечних куточків нашої країни. Таким чином вже евакуйовано 18 компаній. Наразі створено понад 50 заявок на перевезення обладнання. Шляхом такої релокації ми допомагаємо не просто зберегти бізнес, а відновити його діяльність. Це підтримує економіку держави, надає гроші для соціальних виплат.

- Значна кількість населених пунктів Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, розташовуються на лінії фронту. Тому головною проблемою є розмінування території. Ми знаємо, що і тут Нова пошта допомагає, яким чином?

Нова пошта розуміє всю складність і важливість питання мінної небезпеки. Тому системно співпрацює з Державною службою України з надзвичайних ситуацій. Ця співпраця має три напрями.

Перший – логістична підтримка, ДСНС може відправляти вантажі по всій території України за рахунок Нової пошти.

Другий – закупівля для ДСНС спеціального обладнання, такого як – планшети.

Третій, який ми умовно називаємо «погляд в майбутнє», полягає в допомозі розробки роботів-саперів, які проводитимуть розмінування території нашої країни. Це стало можливим завдяки тому, що Нова пошта заснувала Асоціацію «Учасників ринку робототехніки та автоматизованих систем», до якої компанія залучила декілька організацій, що займаються розробкою таких автоматизованих систем. Перший платіж від Нової пошти уже надійшов у розмірі 6.5 млн грн.

Гуманітарний фронт — як український бізнес підтримує державу, інтерв'ю із керівником гуманітарного напряму Нової пошти, фото-3

Нова пошта привітала рятувальників ДСНС з нагоди їхнього професійного свята

- Як Нова пошта допомагає співробітникам, що потрапили під хвилю мобілізації? Яка допомога надається захисникам України?

Нова пошта створила окремий проєкт, який займається допомогою родинам мобілізованих співробітників. Головна особливість у прямому діалозі з ними. Ми точно знаємо, що потрібно. Власним коштом купуємо величезну кількість зарядних пристроїв, павербанків, спеціальний захисний одяг. Зараз робимо все можливе, аби наші захисники не замерзли в окопах. Доставка до місця бойових дій здійснюється за допомогою Гуманітарної пошти.

Я впевнений, що будь-яка допомога від нашої компанії та інших підприємств, бізнесменів, що зараз працюють на економічному фронті, наближають нашу перемогу. Саме українці створюють зараз правильний вектор руху для всього цивілізованого світу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...