
Правоохоронна ротація Зеленського. Що відомо про уродженця Харківщини Симоненко, призначеного в.о. генпрокурора, - ФОТО

Виконуючим обов'язки генпрокурора став уродженець Харківської області.
19 липня президент України Володимир Зеленський після голосування у Верховній Раді за відставку харків'янки Ірини Венедіктової звільнив її з посади генерального прокурора України. В той же час Зеленський призначив уродженця Чугуїва Олексія Симоненко виконуючим обов'язки генпрокурора.
Редакція сайту 057 розповідає, що відомо про Олексія Симоненко.
Біографія

Олексій Симоненко народився 18 вересня 1976 року в місті Чугуїв Харківської області. Закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого за спеціальністю "правознавство".
З 1998 по 2006 рік Симоненко працював в органах прокуратури міста Київ на посадах помічника прокурора, слідчого прокуратури, старшого помічника прокурора і старшого слідчого прокуратури. Наступні чотири роки в органах прокуратури Київської області займав посади слідчого в особливо важливих справах, старшого помічника прокурора Київської області з питань правового забезпечення, начальника слідчого відділу слідчого управління, заступника начальника і начальника відділу нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими органів прокуратури слідчого управління.
В період з 2010 по 2018 рік Олексій Юрійович служив в органах СБУ на посадах офіцерського складу. В 2020 році обійняв посаду заступника генерального прокурора України.
Інша сторона

Звання від Януковича
24 березня 2011 року президент-втікач Віктор Янукович присвоїв Олексію Симоненко звання "Заслужений юрист України". За даними журналістів-розслідувачів проекту "Bihus.Info", Симоненко до цього звання рекомендував тодішній голова СБУ Валерій Хорошковський.
Курування резонансних розслідувань
Олексій Юрійович на посаді заступника генпрокурора курував розслідування вбивств журналіста Павла Шеремета і херсонської активістки Катерини Гандзюк, а також справу нападу на активіста і колишнього очільника одеського обласного осередку "Правого сектора" Сергія Стерненка.
Справа Татарова
За даними видання "Українська правда", слідство має переконливі докази, що заступник голови Офісу президента і екс-заступник начальника Головного слідчого управління МВС України часів Януковича Олег Татаров брав участь у передачі хабара посадовцю криміналістичної установи МВС, будучи юристом компанії "Укрбуд". З 2017 року НАБУ розслідує можливі зловживання і розкрадання грошей під час будівництва житла для Національної гвардії. Будувала це житло саме фірма "Укрбуд" колишнього народного депутата і забудовника Максима Микитася.
Однак, як вважають журналісти, саме Олексій Симоненко "злив" справу Татарова. Так, Симоненко передав справу від НАБУ до СБУ. Фактично його руками Татарова вивели з-під слідства НАБУ. Через зміну підслідності Вищий антикорупційний суд не зміг обрати запобіжний захід Олегу Татарову. Після передачі справи прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури за прямої участі Симоненко змінили на прокурорів з Офісу генпрокурора. Це призвело до того, що прокурори ОГП відмовилися просити арешт для Татарова, а потім і зовсім змінили підозру Микитасю, врятувавши заступника голови ОПУ від Вищого антикорупційного суду.
Підозра Порошенко
Саме Олексій Юрійович у грудні 2021 року підписав підозру колишньому президенту України і діючому народному депутату від фракції "Європейська солідарність" у Верховній Раді Петру Порошенко. Мова йде про гучну "вугільну справу", в якій Порошенко підозрюють у фінансуванні тероризму, державній зраді та сприянні діяльності терористичної організації. За даними слідства, Петро Олексійович нібито був учасником злочинної схеми постачання вугілля з тимчасово окупованих територій на 1,5 мільярда гривень та сприяння терористичним організаціям "ЛНР" і "ДНР".
База даних сайту "Миротворець".
Після підписання підозри екс-президенту Олексій Симоненко потравив до бази даних сайту "Миротворець". Його звинувачують "в усвідомлених діях, спрямованих на руйнування правоохоронної системи України шляхом її дискредитації та підриву довіри до неї, а також у свідомій участі у заходах, що підривають обороноздатність України".
"Зв'язок" з кримінальним світом
За декілька днів до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну журналісти проекту "Bihus.Info" випустили розслідування, згідно з яким дружина Симоненко є співвласницею двох земельних ділянок із сином колишнього регіонала Сергія Канакі, якого пов’язують із кримінальним світом - злочинним угрупованням так званого "Фашиста".
Можливий конфлікт з Венедіктовою
За інформацією видання "Українська правда", на наступний день після відсторонення Ірини Венедіктової від посади генпрокурора Олексій Юрійович хотів провести робочу нараду. В той же час Венедіктова, яка була в офісі, виявила бажання взяти в ній участь, але Симоненко виступив проти цього. Як результат, нарада не відбулася. Це може свідчити про можливий конфлікт між Олексієм Симоненко та Іриною Венедіктовою.