
Яка рідина використовується в одноразових електронних сигаретах?
Одноразками зручно та просто користуватись, немає потреби взагалі займатися їх обслуговуванням. Навіть заряджати акумулятор не доводиться, а активація пристрою відбувається завдяки спеціальному датчику, який реагує на затяжку. Розміри одноразових електронних сигарет дозволяють носити їх з собою фактично де завгодно. Для цього підійдуть кишеня, дамська торбинка, чоловіча барсетка. Та й зовнішній вигляд відповідний — такий пристрій більше схожий на портативну флешку, ніж на звичайну сигарету. Ось чому стильні та сучасні одноразки купують як новачки, які ще тільки відкривають двері у світ паріння, так і досвідчені вейпери. Адже постійно носити з собою тяжкі та великогабаритні боксмоди чи мехмоди не завжди зручно та доречно.

Особливість конструкції одноразових електронних сигарет полягає в тому, що атомайзер та бак з рідиною для паріння в таких пристроях знаходяться разом. Такий відсік називають подом, а пристрої, де подібне технічне рішення використовується, — под системами. По суті одноразка і є под системою, тільки в ній неможливо поповнити резервуар новою порцією рідини, зарядити акумулятор, замінити випарник. Цікаво, а яка рідина для паріння використовується в одноразових електронних сигаретах? Спробуємо розібратись. Тим більше, що саме одноразки вважаються найкращими пристроями, щоби з їх допомогою відмовитись від паління звичайних сигарет.
Лабораторний аналіз рідини для паріння: які сполуки та компоненти входять до складу жижі
Бак одноразової електронної сигарети заправляється рідиною, яка містить в собі наступні обов’язкові складові.
Пропіленгліколь
Такий спирт широко використовується в харчовій промисловості. Сполука допомагає точніше передати смак ароматизаторів, а також формує так званий тротхіт. Під цим терміном мають на увазі характерний для процесу паління звичайних сигарет «удар по горлянці» (дослівний переклад з англійської). Насправді наявність подібного ефекту допомагає колишнім курцям легше позбутися шкідливої звички.
Гліцерин
Спирт з солодкуватим присмаком відповідає за густоту та об’ємність пари, яку випускає вейпер. Чим більше гліцерину, тим це краще для прихильників виробляти з пари всілякі цікаві трюки, як от кільця, торнадо чи медузу. Однак це не стосується одноразок — їх потужності ніяк не вистачить для демонстрації таких фокусів. Тому стандартне співвідношення гліцерину й пропіленгліколю в одноразових електронних сигаретах — 50/50.
Ароматизатори
Такі додатки формують смакові властивості рідини та, відповідно, пари. Подібні речовини використовуються в харчовій промисловості, тому вони не є шкідливими для організму. Сьогодні виготовляють одноразки з різними смаками, наприклад, фруктовими чи ягідними. Класичним варіантом вважається смак табаку, але можна поласувати й більш екзотичними ароматами — всіляких напоїв, морозива, різноманітної здоби, навіть печеної картоплі.
Нікотин
Взагалі існують рідини для вейпів, в яких такий компонент відсутній. Однак тільки не в одноразках. Баки одноразових подів заповнюють жижею, в якій обов’язково присутній сольовий нікотин. Його специально розробляли в США для полегшення відвикання колишніми курцями від нікотинової залежності. Здебільшого масова доля такого компонента складає 50 мг/мл. Сольовий нікотин швидше засвоюється організмом і довше залишається в крові. Тому знижується частота перекурів та кількість затяжок, необхідних для задоволення нікотинового голоду. Крім того, сольовий нікотин не сприймається організмом як чужинська речовина завдяки однаковому з людським рівню Ph.