• Головна
  • Митне оформлення посилок: як це працює?
Новини компаній
15:00, 11 лютого 2022 р.

Митне оформлення посилок: як це працює?

Новини компаній

Багато хто з Вас замовляє або планує замовляти товари в зарубіжних інтернет магазинах. Однак не всі знають, який порядок митного оформлення таких покупок. У цій статті докладно розписано порядок митного оформлення посилок, що надходять на адресу фізичної особи, які митні платежі потрібно платити, як розрахувати суму такого платежу та які документи при цьому необхідно оформити.

Для початку корисно визначитися з формулюванням:

Фактурна вартість – безпосередньо вартість товарів.

Митна вартість - включає не лише фактурну вартість а й пов'язані з придбанням витрати: вартість доставки та страховки, комісійні та брокерські платежі, ліцензійні платежі тощо.

Мито - окремий вид податку, що стягується при ввезенні товарів (а в деяких випадках і при вивезенні товарів).

Податок на додану вартість (ПДВ) – податок яким обкладаються товари та послуги не тільки при ввезенні та вивезенні, а й під час продажу, основна ставка ПДВ становить 20%

Митні платежі - це платежі які сплачуються при митному оформленні товару, митні платежі включають мито, ПДВ, акциз, митні збори та інші податки.

Слід пам'ятати, що коли йдеться саме про фактурну вартість товарів, вартість доставки, якщо вона видалена з вартості товарів у рахунку, або була оплачена окремо, не враховується!

Наразі в українському законодавстві поріг безмитного ввезення встановлено митним кодексом та становить 150 ЄВРО, а поріг звільнення від сплати ПДВ встановлено податковим кодексом та становить 100 ЄВРО. Окремо слід зазначити, що ПДВ нараховується на суму фактурної вартості товару та мита. На сьогодні у Верховній раді в першому читанні прийнято закон, що зрівнює ці пороги, що зменшує плутанину і піднімає поріг вартості посилок та відправлень, при якому немає необхідності сплати податків до 150 ЄВРО.

1) Товари фактурною вартістю до 100 євро.

  • Товари вартістю до 100 ЄВРО не оподатковуються.
  • Декларація не складається

2) Товари вартістю від 100 до 150 ЄВРО

  • Мито не сплачується.
  • ПДВ сплачуватиметься за ставкою 20% від різниці перевищення фактурної вартості порога в 100 ЄВРО.

Наприклад при вартості посилки 135 ЄВРО, Ви повинні будете сплатити ПДВ у сумі 20% (135-100) = 7 ЄВРО.

3) Товари вартістю від 150 до 10000 євро

  • Мито сплачується за ставкою 10% від суми перевищення порога в 150 ЄВРО
  • ПДВ сплачуватись за ставкою 20% від суми фактурної вартості товарів та мита зменшеного на поріг звільнення від сплати ПДВ (100 ЄВРО)
  • В даному випадку необхідно подавати декларацію форми М-16, заповнення такої декларації можливе від руки, і не вимагає спеціалізованого програмного забезпечення, так само як і глибокого знання митного законодавства.

Наприклад при вартості посилки в 300 ЄВРО, Ви повинні будете сплатити мито в сумі 10% (300-150) = 15 ЄВРО, і ПДВ 20% (300-100 +15) = 43 ЄВРО. Митні платежі становитимуть 43+15=58 ЄВРО.

Форма декларации М-16.

4) Товари вартістю понад 10000 ЄВРО

  • Для товарів вартістю понад 10000 ЄВРО застосовується порядок митного оформлення вантажів, що діє для юридичних осіб та підприємців. І тут митна декларація заповнюється на бланках форми МД-2, МД-3. подається митному органу для оформлення в електронному вигляді (або паперовому вигляді + електронна копія). Для заповнення такої декларації потрібно спеціальне програмне забезпечення.
  • Розмір мита встановлюється залежно від коду товару відповідно до українського класифікатора товарів зовнішньоекономічної діяльності. При цьому мито нараховується на митну вартість.
  • Податок на додану вартість нараховується за ставкою 20% на суму митної вартості та мита.

Основні проблеми при митному оформленні посилок

Митна вартість.

Під час митного оформлення митні органи можуть перевіряти задекларовану вартість, у разі виникнення спірних питань митним органам можна надати витяг з рахунку з якого здійснювалась оплата, а також інформацію інтернет магазину, де було придбано продукцію.

Товари заборонені до пересилання. Особливу увагу слід звернути на те, що до пересилання заборонено контрафактну та фальсифіковану продукцію (наприклад, підробку одягу чи взуття відомих торгових марок), продукцію порнографічного характеру, а також наркотичні, отруйні, радіоактивні та небезпечні речовини, луги, кислоти, зброю та товари військового призначення, вибухові речовини, вакцини та інфекційні речовини, предмети, що представляють історичну або культурну цінність, а також тварин та отруйні рослини.

Об'єднання посилок. Часто поштові відправлення акумулюються поштовим оператором у депеші. Декілька посилок на адресу одного одержувача у складі однієї депеші повинні бути об'єднані в одну, що призведе до зростання її вартості.

Акцизні товари. Цей порядок не поширюється на ввезення акцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, автомобілі та ін.)

Митне оформлення посилок: як це працює?, фото-1

Основним напрямком діяльності компанії Логолайн Україна є митне оформлення та доставка комерційних вантажів. Якщо Ви плануєте імпортувати в Україну великі партії товарів, ми із задоволенням візьмемо на себе весь комплекс послуг від міжнародного перевезення (включаючи контейнерні перевезення або автомобільну доставку) до митного оформлення!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...