• Головна
  • Борис Приходько: "Уряд має надати дешеві кредити підприємцям, які дійсно постраждали від карантину"
Политические новости
15:00, 11 серпня 2021 р.
Надійне джерело

Борис Приходько: "Уряд має надати дешеві кредити підприємцям, які дійсно постраждали від карантину"

Политические новости

Програма пільгового кредитування «5-7-9» має бути очищена від корупційних ризиків і направлена на тих підприємців, які дійсно постраждали від карантинних обмежень. Про це заявив лідер «Нашого краю» на Чернігівщині Борис Приходько.

«Уряд провалив таку потрібну і важливу програму отримання пільгових кредитів постраждалим від карантинних обмежень підприємцям. Вкотре гроші пішли не за тими, хто їх найбільше потребує, а дістались потужним бізнесменам, які й без того почувались добре. Уже і самі банкіри просять владу згорнути програму «5-7-9, оскільки вона нестиме ризики як для самих позичальників, так і для економіки в цілому», – наголосив Борис Приходько.

Як заявили представники низки українських банків, наразі кошти за програмою «5-7-9» витрачаються не на підтримку бізнесу, що постраждав від карантину, не на фінансування інвестиційних проєктів чи створення нових робочих місць, а на поповнення оборотних коштів платоспроможного бізнесу.

Дрібні ж підприємці, які перебувають у скруті через карантинні обмеження, не мають змоги скористатись програмою через непідйомні для них умови. За словами Бориса Приходька, ці умови потрібно терміново переглянути.

«По-перше, нині щоб отримати кредит, слід надати банку під заставу обладнання, а до того його треба застрахувати і сплачувати відсоток за обслуговування. Ці додаткові платежі значно здорожчують вартість кредитних коштів. По-друге, щоб отримати кредит на максимально вигідних умовах, а це 5%, підприємцю необхідно найняти на роботу 8 працівників, адже за кожного найнятого працівника кредитна ставка знижується на 0,5%. В нинішніх умовах більшості підприємців важко навіть ввести 1-2 посади до штату», – розповів нардеп.

Крім того, за його словами, підприємці побоюються, що в майбутньому уряд може згорнути фінансування програми і їм доведеться погашати відсотки банкам у повному обсязі.

«Таку необхідну для підприємців програму слід не згортати, а змінювати з тим, щоб її умови були прийнятні для тих, хто дійсно постраждав від наслідків коронакризи і потребує підтримки з боку держави», – наголосив Борис Приходько.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...