Сергій Шахов: "Влада навмисно доводить до банкрутства держпідприємства, аби розпродати за безцінь"

Сергій Шахов: "Влада навмисно доводить до банкрутства держпідприємства, аби розпродати за безцінь", фото-1

Ціна державних підприємств, які виставляють на приватизацію, навмисно занижується через маніпуляції звітами з боку Міністерства економіки. Про це заявив народний депутат, співголова політичної партії «Наш край» Сергій Шахов.

«Лише за 2020 рік держава отримала 51 млрд грн збитків від діяльності держкомпаній. Причому левову частку цих збитків завдали підприємства, які мали б бути надприбутковими: «Нафтогаз», «Укренерго», «Укрзалізниця», «Енергоатом». Прибутковими, згідно із статистикою є лише 28% від загальної кількості держпідприємств. Ними навмисно не займаються, аби продати за безцінь», — заявив Сергій Шахов.

Сергій Шахов: "Влада навмисно доводить до банкрутства держпідприємства, аби розпродати за безцінь", фото-2

Народний депутат нагадав, що влада не просто знецінює державні підприємства, а і бездумно розпродує важливі активи.

«Зараз намагаються продати найбільш ліквідні, а подекуди навіть стратегічні підприємства з тим, аби отримати швидкі доходи. Влада задекларувала, що цього року сподівається отримати 12 млрд грн від приватизації державних об’єктів. Можна тільки уявити, скільки підприємств піде з «молотка», враховуючи, до якого стану їх довели. У кращому випадку продаж буде за собівартістю компанії. Саме з цією метою цілу низку потенційно вигідних для держави підприємств нині умисно доводять до банкрутства», — наголосив нардеп.

Співголова «Нашого краю» звернув увагу на те, що отримані кошти від приватизації перераховуються в загальний фонд державного бюджету та розчиняються там.

«Були прецеденти, коли влада за рахунок отриманих коштів від приватизації виплачувала державні борги перед західними кредиторами. Фактично держава віддає ці кошти та не інвестує їх в розвиток економіки України», — підсумував Сергій Шахов.

«Наш край» закликає навести лад не лише в приватизації але й управлінні держпідприємствами. По-перше, заборонити продаж держкомпаній нижче собівартості їхніх активів. По-друге, не менше 30% коштів від продажу державного майна передавати в місцеві бюджети громад, де знаходиться підприємство. По-третє, потрібно створити спеціальний Фонд інвестицій, який буде наповнюватися коштами від приватизації держкомпаній. Фонд має фінансувати пріоритетні державні програми для стимулювання розвитку реального сектора економіки.

Сергій Шахов: "Влада навмисно доводить до банкрутства держпідприємства, аби розпродати за безцінь", фото-3
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии