У Харкові відкрився міжнародний юридичний форум

Відкриття III Харківського міжнародного юридичного форуму відбулося сьогодні, 24 вересня, у Палаці студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

У заході беруть участь представники 30 країн - Великої Британії, Німеччини, Китаю, Італії, Іспанії, Ізраїлю, Франції, США та ін. Серед учасників форуму - перший заступник голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук, голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький, голова Конституційного Суду Литви Дайнюс Жалімас, голова Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду Михайло Смокович, провідні експерти, які займаються міжнародним і гуманітарним правом, представники органів правопорядку, судової влади, політики та ін.

Співголова форуму, ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Василь Тацій зазначив, що форум дає ініціативи для впровадження змін та реформ в країні.

«За всі дні нашого заходу в пленарному засіданні, панельних дискусіях, круглих столах, тренінгах візьмуть участь близько трьох тисяч учасників та експертів. Зазвичай на таких масштабних заходах обговорюються оригінальні ідеї, складні питання сучасності в період глобалізації. І це прекрасна можливість для вчених, фахівців з різних країн світу обмінятися досвідом, зустрітися з політиками-практиками, завести нових друзів. Це важливо для подальшого розвитку юридичної науки і юридичної спільноти», - сказав Василь Тацій.

У Харкові відкрився міжнародний юридичний форум, фото-1 У Харкові відкрився міжнародний юридичний форум, фото-2 У Харкові відкрився міжнародний юридичний форум, фото-3 У Харкові відкрився міжнародний юридичний форум, фото-4 У Харкові відкрився міжнародний юридичний форум, фото-5

Віце-спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук привітав учасників форуму від імені Президента України Володимира Зеленського.

«Тут зібралися кращі юристи України і світу, і це не просто об'єднання особистостей, а справжня синергія думки. Сьогодні наша країна має унікальне вікно можливостей, яке має бути заповнене якісними, напрацьованими ідеями. На рівні Президента України, Верховної Ради ми вже почали формування потужних аналітичних центрів: це, наприклад, Комісія з реформування правової системи, профільні дорадчо-консультативні органи в парламенті. Ми зацікавлені в нових яскравих ідеях і сподіваємося на співпрацю. Упевнений, що напрацювання харківського форуму стануть серйозною запорукою розбудови нової України», - підкреслив Руслан Стефанчук. 

За словами голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної, важливо, що саме дискусії, які обговорюються на юридичному форумі, фахові думки та пропозиції можуть стати основою для того, щоб укріплювати нашу державу.

Голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький зазначив, що першочерговим завданням Конституційного Суду є розгляд у визначені строки подань щодо висновків по змінах до Конституції України та побажав учасникам форуму плідної праці. 

У своїй промові голова Конституційного Суду Литви Дайнюс Жалімас зазначив історичний момент, з яким стикається зараз Україна. «Революція гідності дала ще один шанс стрибнути зі стіни і рухатися вперед, не оглядаючись назад. Як досягнення Революції, західний геополітичний вибір був нещодавно консолідований на конституційному рівні і зараз знаходиться під найсильнішим можливим правовим захистом», - заначив Дайнюс Жалімас.

У Харкові відкрився міжнародний юридичний форум, фото-6 У Харкові відкрився міжнародний юридичний форум, фото-7 У Харкові відкрився міжнародний юридичний форум, фото-8 У Харкові відкрився міжнародний юридичний форум, фото-9 У Харкові відкрився міжнародний юридичний форум, фото-10

За словами керівника програми USAID «Нове правосуддя» Девіда Вона, проведення цього провідного заходу особливо важливе зараз, коли в Україні відбуваються зміни і постає багато питань, на які правнича спільнота може дати відповіді.

У цьому році форум вперше проходить у співпраці з Харківською міською радою. Секретар міської ради Олександр Новак зазначив, що багато напрацюваннь цього форуму ляжуть в основу змін для розбудови України та, безумовно, матимуть хороші результати в їх реалізації. 

Нагадаємо, що під час форуму обговорюватимуться питання боротьби з організованою злочинністю і корупцією, оновлення цивільного законодавства, європейської інтеграції, захисту прав та інтересів в бізнесі, кібербезпеки, нововведення у сфері цифровізації, інновації в технологіях міської інфраструктури. Крім того, окрема дискусія буде присвячена жіночому лідерству та жінкам в юридичній та інших професіях. Цю панель супроводжуватиме виставка робіт сучасних художників і скульпторів.

III Харківський міжнародний юридичний форум буде проходити до 28 вересня. 

Довідка. Організаторами форуму виступають Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Національна академія правових наук України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство юстиції України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, за підтримки Харківської обласної державної адміністрації та Харківської міської ради.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии