Комунальна субсидія у 2018: як отримати і хто має право на допомогу?
Відповідно до законодавства України державна субсидія нараховується сім ’ ям , які витрачають на оплату комунальних послуг частину загального прибутку , яка є більшою за обов ’ язковий % платежу . Відповідно , сума допомоги вираховується в залежності від загального доходу сім ’ ї .
Субсидія надається тому з членів сім ’ ї , на чиє ім ’ я відкриті рахунки з оплати послуг ЖКГ . Решта осіб повинні надати згоду на обробку своїх персональних даних . Отримати допомогу можуть і мешканці орендованого житла , але для цього необхідно пред ’ явити укладений з власником договір оренди .
Громадяни , помешкання яких не обладнано системами електро - та газообігріву і які не під ’ єднані до мережі централізованого теплопостачання отримують готівкову субсидію для придбання газу , твердого чи рідкого палива . Якщо таке житло опалюється комбінованими системами ( до прикладу , частково газом , а частково твердим паливом ) допомога призначається на один вид опалення .
Увага : Відповідно до постановки КМУ No 319 тимчасово відміняються пільги для сплати послуг ЖКГ для власників квартир . Тобто громадянам , які отримують субсидію , на період її надання буде призупинена дія додаткових пільг . Проте при розрахунку суми субсидії разом із сукупним доходом сім ’ ї будуть враховуватись і відповідні пільги .
Кому не надається субсидія
При наданні допомоги на сплату житлово - комунальних послуг буде враховуватись і майновий стан особи , яка подала заяву на їх отримання . Відповідно до нового порядку та правил нарахування на 2018 - 2019 рр ., права на допомогу позбавляються :
- Власники майна , які не вказали прибуток отриманий за договором оренди .
- Працездатні особи , які не стали на облік до Центру зайнятості , не працюють і не перебувають на навчанні . Для даної категорії громадян автоматично визначається розмір доходу розміром у 3 прожиткових мінімуми , який значно знижує ймовірність надання субсидії .
- Власники автомобілів , не старших за 5 років за винятком мопедів або автівок отриманих від соцорганів .
- Власники житла з площею : для квартир – понад 120 м2 , для будинків – понад 200 м2 . Окрім будинків сімейного типу та членів багатодітних чи прийомних родин .
- Особи , що здійснили разову покупку вартістю більше 50 000 грн .
- Особи заборгованість яких по оплаті послуг ЖКГ за 2 місяці становить більше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів .
Новий порядок оформлення субсидії
Отримати субсидію можна в органі соціального захисту ( соцзабез ) за місцем реєстрації особи , або фактичного проживання орендаря при оформленні за договором ордени житла . Для оформлення допомоги необхідно подати власноруч або надіслати поштою :
- Заповнену декларацію ;
- Відповідну заяву ;
- довідки про доходи - у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у порядку, встановленому цим Положенням. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру
- Договір оренди ( при оформленні субсидії на орендоване житло );
Примітка : Оформити субсидію можливо і в « онлайн » режимі на відповідному державному інтернет - ресурсі .
Окремо варто вказати про можливість отримати субсидію з урахуванням лише осіб , які реально проживають у приміщенні .
Для цього в заяві необхідно вказати таке прохання , а в декларації навпроти зареєстрованого мешканця зробити помітку « не проживає ». До стандартного пакету документів також додається довідка про факт непроживання вказаної особи за відповідною адресою . Далі інспектор перевірить умови сім ’ ї і видасть акт . Органи соцзахисту на підставі акту подають клопотання на адресу Комісії , яка повинна винести рішення про надання державної допомоги , яке є обов ’ язковим для виконання органами ЖКГ .
Відповідно сім ’ я отримує субсидію , розмір якої вираховується виходячи з доходів лише осіб , які реально проживають в будинку ( квартирі ).
Термін дії субсидії
Допомога на сплату комунальних послуг надається з дня звернення заявника до сплину опалювального сезон . Періоди розрахунку :
- Нео палювальний період – 1 травня - 30 вересня ;
- Опалювальний період – 1 жовтня - 30 квітня ;
Строк надання субсидії для орендарів обмежується дією договору оренди . У випадку його повторного укладення чи пролонгації допомога не перераховується автоматично , тому орендарю необхідно звернутись до органу соцзахисту з заявою повторно .
Господарства які використовують для обігріву газ / електроенергію , субсидію на опалювальний період отримують з 16 жовтня по 15 квітня .
У виняткових випадках ( складні життєві обставини ) допомога може бути надана і за попередній час , проте не більше ніж за пів року до дня звернення особи . Допомога на опалювальний сезон нараховується за весь його період , якщо заява надійшла не пізніше ніж через 2 місяці з початку такого сезону .
При відсутності змін зазначених в документах обставин , розрахунок субсидії на наступний період здійснюється автоматично . Сім ’ ї достатньо стабільно сплачувати всі рахунки за послуги ЖКГ та не допускати заборгованості більше ніж за 2 місяці . Проте органу соцзахисту необхідно повідомляти про :
- Сплату товарів / послуг вартість яких більше 50 тисяч гривень ;
- Зміни в складі зареєстрованих осіб ;
- Зміни джерел доходу ;
- Зміни в переліку послуг ЖКХ та пільг для їх сплати ;
Таке повідомлення здійснюється шляхом подання документів , що підтверджують факт змін . Якщо змінюється кількість зареєстрованих осіб , то заново подається заява та декларація .