Комунальна субсидія у 2018: як отримати і хто має право на допомогу?

Відповідно до законодавства України державна субсидія нараховується сім ’ ям , які витрачають на оплату комунальних послуг частину загального прибутку , яка є більшою за обов ’ язковий % платежу . Відповідно , сума допомоги вираховується в залежності від загального доходу сім ’ ї .

Субсидія надається тому з членів сім ’ ї , на чиє ім ’ я відкриті рахунки з оплати послуг ЖКГ . Решта осіб повинні надати згоду на обробку своїх персональних даних . Отримати допомогу можуть і мешканці орендованого житла , але для цього необхідно пред ’ явити укладений з власником договір оренди .

Громадяни , помешкання яких не обладнано системами електро - та газообігріву і які не під ’ єднані до мережі централізованого теплопостачання отримують готівкову субсидію для придбання газу , твердого чи рідкого палива . Якщо таке житло опалюється комбінованими системами ( до прикладу , частково газом , а частково твердим паливом ) допомога призначається на один вид опалення .

Увага : Відповідно до постановки КМУ No 319 тимчасово відміняються пільги для сплати послуг ЖКГ для власників квартир . Тобто громадянам , які отримують субсидію , на період її надання буде призупинена дія додаткових пільг . Проте при розрахунку суми субсидії разом із сукупним доходом сім ’ ї будуть враховуватись і відповідні пільги .

Кому не надається субсидія

При наданні допомоги на сплату житлово - комунальних послуг буде враховуватись і майновий стан особи , яка подала заяву на їх отримання . Відповідно до нового порядку та правил нарахування на 2018 - 2019 рр ., права на допомогу позбавляються :

 • Власники майна , які не вказали прибуток отриманий за договором оренди .
 • Працездатні особи , які не стали на облік до Центру зайнятості , не працюють і не перебувають на навчанні . Для даної категорії громадян автоматично визначається розмір доходу розміром у 3 прожиткових мінімуми , який значно знижує ймовірність надання субсидії .
 • Власники автомобілів , не старших за 5 років за винятком мопедів або автівок отриманих від соцорганів .
 • Власники житла з площею : для квартир – понад 120 м2 , для будинків – понад 200 м2 . Окрім будинків сімейного типу та членів багатодітних чи прийомних родин .
 • Особи , що здійснили разову покупку вартістю більше 50 000 грн .
 • Особи заборгованість яких по оплаті послуг ЖКГ за 2 місяці становить більше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів .

Новий порядок оформлення субсидії

Отримати субсидію можна в органі соціального захисту ( соцзабез ) за місцем реєстрації особи , або фактичного проживання орендаря при оформленні за договором ордени житла . Для оформлення допомоги необхідно подати власноруч або надіслати поштою :

 • Заповнену декларацію ;
 • Відповідну заяву ;
 • довідки про доходи - у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у порядку, встановленому цим Положенням. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру
 • Договір оренди ( при оформленні субсидії на орендоване житло );

Примітка : Оформити субсидію можливо і в « онлайн » режимі на відповідному державному інтернет - ресурсі .

Окремо варто вказати про можливість отримати субсидію з урахуванням лише осіб , які реально проживають у приміщенні .

Для цього в заяві необхідно вказати таке прохання , а в декларації навпроти зареєстрованого мешканця зробити помітку « не проживає ». До стандартного пакету документів також додається довідка про факт непроживання вказаної особи за відповідною адресою . Далі інспектор перевірить умови сім ’ ї і видасть акт . Органи соцзахисту на підставі акту подають клопотання на адресу Комісії , яка повинна винести рішення про надання державної допомоги , яке є обов ’ язковим для виконання органами ЖКГ .

Відповідно сім ’ я отримує субсидію , розмір якої вираховується виходячи з доходів лише осіб , які реально проживають в будинку ( квартирі ).

Термін дії субсидії

Допомога на сплату комунальних послуг надається з дня звернення заявника до сплину опалювального сезон . Періоди розрахунку :

 • Нео палювальний період – 1 травня - 30 вересня ;
 • Опалювальний період – 1 жовтня - 30 квітня ;

Строк надання субсидії для орендарів обмежується дією договору оренди . У випадку його повторного укладення чи пролонгації допомога не перераховується автоматично , тому орендарю необхідно звернутись до органу соцзахисту з заявою повторно .

Господарства які використовують для обігріву газ / електроенергію , субсидію на опалювальний період отримують з 16 жовтня по 15 квітня .

У виняткових випадках ( складні життєві обставини ) допомога може бути надана і за попередній час , проте не більше ніж за пів року до дня звернення особи . Допомога на опалювальний сезон нараховується за весь його період , якщо заява надійшла не пізніше ніж через 2 місяці з початку такого сезону .

При відсутності змін зазначених в документах обставин , розрахунок субсидії на наступний період здійснюється автоматично . Сім ’ ї достатньо стабільно сплачувати всі рахунки за послуги ЖКГ та не допускати заборгованості більше ніж за 2 місяці . Проте органу соцзахисту необхідно повідомляти про :

 • Сплату товарів / послуг вартість яких більше 50 тисяч гривень ;
 • Зміни в складі зареєстрованих осіб ;
 • Зміни джерел доходу ;
 • Зміни в переліку послуг ЖКХ та пільг для їх сплати ;

Таке повідомлення здійснюється шляхом подання документів , що підтверджують факт змін . Якщо змінюється кількість зареєстрованих осіб , то заново подається заява та декларація .

https://riyako.com.ua

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Происшествия
Инцидент случился из-за неосторожности пострадавшего. 21 сентября в 09:30 на линию «103» поступил уличный вызов в село Красное, Первомайского района. Об этом сообщили в пресс-службе Центра экстренной медпомощи и медицины катастроф. Бригада медиков выяснила, что из-за неосторожности 60-летний мужчина упал в колодец. Также на место вызвали сотрудников ГСЧС, которые достали пожилого мужчину. С помощью бригады медиков пострадавшего доставили в Первомайскую ЦРБ...
Происшествия
ДТП с участием патрульной машины и трамвая №20 случилось рано утром. Авария случилась 21 сентября, около 07:55, на перекрестке ул. Победы и ул. Ахсарова. Об этом сообщили в пресс-службе патрульной полиции Харькова. По предварительной информации, водитель автомобиля "Toyota Prius", выполняя поворот налево, не предоставил преимущество в движении, столкнувшись с трамваем. В результате ДТП никто не пострадал. Патрульные собрали первичный материал, который буде...
Общество
Синоптики составлили подробный прогноз погоды на ближайшие дни. 22 сентября синоптики прогнозируют дождливую погоду. Об этом сообщили в пресс-службе Харьковского гидрометцентра. Ночью температура воздуха будет составлять от 3 до 8 градусов тепла, а днем поднимется с 12 до 17 градусов. 23 сентября в Харькове ожидается перменная облачность. Ночью столбики термометров будут показывать от 2 до 7 градусов, а днем – от 10 до 15 градусов. Также синоптики обещают...
Происшествия
В аварии погиб 38-летний мотоциклист. ДТП случилось 21 сентября, около 05:50, по улице Академика Павлова. Об этом сообщили в пресс-службе Нацполиции в Харьковской области. Предварительно установлено, что 25-летний водитель автомобиля "Daewoo", выполняя левый поворот, столкнулся с мотоциклом «Honda», который двигался по "встречке". От полученных травм водитель мотоцикла погиб на месте. Следователем открыто уголовное производство по ч. 2 ст. 286 (нарушение п...
Общество
Движение транспорта по ул. Олеся Гончара, на участке от ул. Мироносицкой до ул. Чернышевской, будет запрещено до 17:00 19 октября. Перекрытие дороги связано с заменой участка трубопровода в районе дома №5 по ул. Олеся Гончара. Об этом сообщили в Департаменте инфраструктуры Харьковского горсовета. Объезд закрытого участка организован по прилегающим улицам: Маяковского и Веснина. Напомним, ранее мы писали, что возле дома №4 по улице Серповой временно запреще...
видеосюжет
Мужчина решил лишить жизни 31-летнего сына священника из-за ревности к жене. 20 сентября в Змиевской отдел полиции поступило сообщение о том, что ночью в селе Первомайское неизвестный мужчина стрелял из оружия и поджег два дома. Об этом сообщили в пресс-службе Нацполиции в Харьковской области. По словам начальника сектора криминальной полиции Змиевского отдела полиции Андрея Тарахтеева, мужчина заранее приобрел гладкоствольное охотничье ружье. "Потом с ру...
Общество
20 сентября на площади Свободы собрались около 50 харьковчан. Организаторы акции развестили плакаты с надписями: "Олигархи отдельно, власть отдельно", “Импичмент Коломойскому", "Встал и вышел!" и т.д. "Это "зеркало" акции, которая проходит в Киеве. Хотя фамилия Коломойского отсутствовала в избирательных бюллетенях, но сейчас складывается впечатление, что именно он является президентом. Наша акция называется "Импичмент Коломойскому", потому что мы хотим, чт...
Происшествия
Пожар случился в частном доме в городе Изюм. 21 сентября в 06:46 на линию «101» поступило сообщение о пожаре по адресу: г. Изюм, ул. Нахимова, 39. Об этом сообщили в пресс-службе ГСЧС в Харьковской области. Звонила сестра хозяина, которая увидела дым, выходивший из дома. На место выехало пожарно-спасательное подразделение ГСЧС в составе 6 человек личного состава и пожарной автоцистерны. Спасатели почти на пороге обнаружили тело 36-летнего хозяина дома. Муж...
Общество
Движение транспорта по ул. Серповой, в районе дома №4, будет запрещено с 7:00 до 15:00 21 сентября. Перекрытие участка дороги на Серповой связано со строительными работами в районе этого дома. Об этом сообщили в Департаменте инфраструктуры Харьковского горсовета. Объезд закрытого участка организован по прилегающим улицам - Бакулина и проспекту Науки. Напомним, ранее мы писали, что харьковский троллейбус изменит маршрут на несколько дней. Подробности читайт...
Цены на топливо на 22.09.2019
Цена за литр
Скраплений газ
11,58
Бензин А-92
25,56
Бензин А-92 Евро
26,16
Бензин А-95
26,94
Бензин А-95 Premium
30,90
Бензин А-98 Super
34,92
Дизельне паливо
25,98
Дизельне паливо EURO-5
29,70
Паливо для реактивних двигунів
32,46