Недитячі пристрасті у Харківському ТЮЗі

27 січня о 19.00 запрошуємо в Харківський театр для дітей та юнацтва: в рамках проекту «Камерна п’ятниця в ТЮЗі» на Малій сцені відбудеться вистава «Парад троянд».

Сьогодні колектив Харківського театру для дітей та юнацтва (ХТДЮ) знаходиться в активному творчому пошуку, відстоює право дитячого театру на універсалізацію художньої мови, а керівництво співпрацює не тільки з визнаними майстрами сцени, але й з перспективною молоддю.

Тому 2015 року в театрі було відкрито Малу сцену, названу іменем відомого режисера О. Беляцького – фігури, знакової для всього культурного простору міста. 

З нею пов'язують періоди творчого розквіту не тільки колектив ХТДЮ, а й театр ім. Т. Шевченка, а історики одностайно відзначають чималий внесок О. Беляцького в «пробудження» театрального Харкова від «сплячки» соцреалізму. Тож енергія саме цього імені відповідає Малій сцені, адже вона є територією експерименту, де можна пробувати і помилятися, реалізовувати найсміливіші ідеї і створювати вистави мовою сучасного театру.

З 57-го сезону Мала сцена ім. О. Беляцького щоп'ятниці вітає свого дорослого глядача на виставах постійнодіючого проекту «Камерна п’ятниця в ТЮЗі», серед яких одна з найпопулярніших – «Парад троянд» за п’єсою Жана Ануя «Оркестр».

Післявоєнна Франція?.. Сучасна Україна?.. 

Елегантне кафе?.. Психіатрична лікарня?.. 

Ошатні декорації?.. Вісім стільців і кілька софітів?.. 

Візія часопростору не має значення, коли йдеться про одвічні теми. У виставі Олександра Ковшуна крізь абсурдистську балаканину проступає глибинний зміст, крізь дельартівські маски – живі й тремтливі людські душі, а в перервах поміж розважальними музичними номерами набувається сенс і руйнуються долі. Жіночий оркестр «Парад троянд» вітає вас та запрошує за лаштунки свята… 

Вистава має певну передісторію, і до того, як бути презентованою глядачам театру, пройшла «випробування» європейською публікою: взяла участь у ІІ Міжнародному фестивалі українського театру в Кракові (Польща) та у Міжнародному фестивалі «39. Український молодіжний ярмарок» (м. Гданськ, Польща).

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Курс валют от Obmenka.kh.ua
Покупка
Продажа
USD
26,17
26,22
EUR
30,60
30,70
RUB
0,411
0,412