Здоров’я та довголіття домашнього улюбленця значною мірою залежать від своєчасної вакцинації. Щеплення допомагають запобігати небезпечним захворюванням, зокрема смертельно небезпечний сказ, та створюють імунітет до хвороб. А це, своєю чергою забезпечує спокій і безпеку як для тварини, так і для людей, які її оточують.

Терра Вет Харків — ветеринарна клініка, де можна зробити собаці всі потрібні щеплення. З чітким дотриманням графіку, комфортно та безпечно.

Чому щеплення такі важливі?

Вакцинація собаки — це не просто формальність, а турбота про здоров’я тварини та оточення, відповідальність та пряме виконання законодавчих вимог.  Вакцини стимулюють імунну систему собаки до боротьби з потенційними інфекціями. Адже більшість вірусних захворювань не мають специфічного лікування. Тому, профілактика через щеплення є єдиним ефективним способом захисту.

Серед переваг своєчасної вакцинації собак:

  • запобігання смертельним небезпекам;

  • формування колективного імунітету серед домашніх тварин;

  • зменшення витрат на лікування у майбутньому;

  • захист власника та його родини, особливо від сказу.

Обов’язкові та додаткові щеплення собак

Серед основних хвороб, для захисту від яких проводиться вакцинація: сказ, чума м’ясоїдних, парвовірусний ентерит, інфекційний гепатит (аденовірус тип 1 та 2), лептоспіроз. Додатково, залежно від способу життя тварини, а також її оточення ветеринарний лікар може призначити щеплення від таких захворювань:

  • Парагрип. Вірус “собачого грипу”. Вакцинація потрібна собакам, що бувають на виставках чи живуть у розплідниках.
  • Бордетеллез або розплідниковий кашель. При контакті собаки з великою кількістю тварин.
  • Коронавірусний ентерит. Призначається у випадках ослабленого імунітету.
  • Хвороба Лайма. Актуальне щеплення для тварин, що мешкають в районах з високою активністю кліщів.

Проте варто пам’ятати, що вакцини не колють навмання чи “аби було”. Конкретне призначення та індивідуальний графік складає лише ветеринар, з урахуванням віку тварини та умов її життя.

Вакцинація цуценят — найважливіша процедура

Перші місяці життя тварини — це час активного формування імунітету. Вакцинація розпочинається тоді, коли материнські антитіла вже не здатні захищати організм, але власна імунна система ще не до кінця сформована. Саме тому щеплення робляться поетапно, із певним інтервалом. 

Стандартний графік виглядає так:

Вік тварини

Вакцинація

6–8 тижнів

Перше щеплення (комплексне), але без вакцини від сказу

10–12 тижнів

Друге щеплення (комплексна вакцина)

12–16 тижнів

Третє щеплення для додаткового укріплення імунітету + Перша доза вакцини від сказу

6 місяців

Додаткова ревакцинація за призначенням лікаря

12 місяців

Обов’язкова ревакцинація

Повторні щеплення для підтримки захисту

З плином часу дія імунітету, створеного після вакцинації, слабне. Тому собака потребує щорічного оновлення захисту. Для контролю процесу ведеться паспорт вакцинації тварини з рекомендованими датами щеплень, які не можна пропускати.

Щорічно оновлюються вакцинація проти сказу, а також комплексна вакцина від чумки, парвовірусу, гепатиту та лептоспірозу. Для собак, що тісно контактують з іншими тваринами, додатково раз на 6-12 місяців потрібно проходити курс щеплень, рекомендованих ветеринаром.

Окрема увага щепленням від сказу

Сказ — одне з найнебезпечніших зоонозних захворювань, тобто таких, що передаються від тварин до людини. Воно практично завжди закінчується летально та не піддається лікуванню. Тож єдиним способом захисту є вакцинація.

Сьогодні в Україні почастішали випадки фіксації захворювання, зокрема серед домашніх тварин та навіть у людей. Дикі тварини — переносники захворювання, все частіше забрідають навіть у густонаселені міські квартали. Наприклад, лисиці в місті — давно вже не рідкість. Тож ризики підхопити сказ значно зростають. І для цього собаці навіть не потрібно контактувати з інфікованою твариною. Адже збудник сказу досить стійкий, зберігається на ґрунті, асфальті, переноситься підошвами взуття та навіть колесами авто.

Собаці достатньо лише облизати лапи після прогулянки й захворювання вже потрапить в організм.

Практичні поради власникам собак

Окрім знання графіка вакцинацій, власникам важливо дотримуватись простих, але критичних правил. Зокрема, перед щепленням варто провести обробку від гельмінтів, переконатися що собака здоровий, без ознак хвороб, лихоманки та апатії.

Після процедури варто уникати надмірних фізичних навантажень та тісних контактів з іншими тваринами. Крім того, після щеплення потрібно приділити підвищену увагу стану тварини. Незначне підвищення температури чи втома є нормою. Але при сильній алергічній реакції чи значних змінах у поведінці треба негайно звернутися до ветеринара.

Вакцинація собак від професіоналів

Правильне щеплення собаки — це не лише ін’єкція. Це комплексна процедура, що включає перевірку здоров’я тварини, вибір оптимальної вакцини, ведення документації та надання рекомендацій власнику. Саме тому важливо обирати перевірених та надійних ветеринарів.

Фахівці клініки Терра Вет гарантують тварині турботу та комфорт, використовують лише сертифіковані вакцини та офіційну документацію. З допомогою професіоналів ветеринарного центру можна бути завжди бути впевненим у надійному захисті здоров’я собаки на всі 100%.