Те, скільки зараз коштує Біткоін, може змінитися вже за хвилину. Це відбувається через сильну волатильність крипторинка. Незалежно від обраного проєкту ви все одно зможете «відчути» особливість різких коливань вартості активу. Ціна монет може змінюватися під дією багатьох факторів, але з них можна виділити список основних, які суттєво впливають на курси криптовалюти.
Психологічний фактор
На практиці саме цей показник може найсильніше позначитися на майбутніх котируваннях крипти. Каталізаторами можуть виступати новини, проте саме загальна паніка – це наслідок зростання чи падіння BTC, ETH, AXS монети та ринку загалом. Всіх інвесторів можна умовно поділити на три категорії:
- Великі гравці, які мають величезну вагу на ринку за рахунок торгових обсягів.
- Продумані інвестори, які працюють за чіткими стратегіями.
- Хом'яки – піддаються ейфорії від зростання ціни. Невеликий поштовх і хом'яки готові вкласти свої гроші у криптоіндустрію. А щоб хом'яки запанікували, достатньо лише кількох приводів.
Зверніть увагу, що курс криптовалют часто знижується при новинах від регуляторів про потенційні обмеження торгів. Такі заяви з'являються вже багато років, але ринок все одно відновлюється і йде вгору. Відповідно, на практиці доведено, що такі обмеження не можуть суттєво змінити можливості блокчейну і те, скільки коштує криптовалюта довгостроково. Отже, поштовх у бік падіння чи зростання вартості крипти відбувається за рахунок великого гравця. Хом'яки піддаються паніці чи жадібності та вступають у гру.
Що ще суттєво впливає на котирування криптовалют?
- Дії великих інвесторів.
Те, скільки коштує 1 Біткоін в доларах або інша крипта, формується на базі економічного закону рівноваги попиту та пропозиції. Якщо попит перевищує пропозицію, то ціна зростає. Якщо попит нижчий, ніж кількість монет на ринку, то вартість падає. Однак ринком можна маніпулювати, хоч ціна Біткоїна в доларах на сьогодні й утримується на високій позиції. Наприклад, були ситуації, коли політики США критикували цифрові активи, через що курс обвалився. Потім вони купували монети на мінімумі та змінювали свою риторику. Крім того, існує схема пампа та дампа на валютах, які коштують кілька центів.
- Банкрутство та зломи криптобірж.
Курс AXS, BTC, SOL та інших криптовалют просідає за таких подій, проте не так значно, як від дії інших чинників. Якщо говорити про загальну капіталізацію ринку, то вона суттєво перевищує суму вкрадених коштів. Тим часом не всі зломи проходять успішно, а біржі готові запропонувати часткову компенсацію. До того ж, монета AXS, ETH, BTC та інші активи залишаються затребуваними серед інвесторів, оскільки підтримується думка, що їх зламування не торкнуться. Завжди є ризик злому, проте через це не варто відмовлятися від заробітку на ринку, що швидко зростає.
- Форки та інші реорганізації.
Цей чинник впливає на той проєкт, якого він стосується, а не на весь ринок. Учасники криптосистем активно реагують на будь-які зміни та новини від розробників. Але не завжди на користь попиту. Які новини можуть позитивно вплинути на вартість криптовалюти: приєднання до мережі нових великих учасників, звіт про виконання планів згідно з дорожньою картою, інформація про значні успіхи. Всі ці моменти здатні підвищити курс BTC, XRP, AXS Infinity та інших монет
- Інтерес майнерів до крипти.
Необхідність енерговитрат на майнінг підтримує собівартість криптовалюти. Якщо котирування падають нижче, то майнери використовують прямі покупки, щоб підвищити ціну і знову повертаються до зони прибуткового майнінгу.