Досить часто у людей виникає розгубленість під час вибору продуктів у супермаркеті. Справа полягає у незрозумілому оформленні етикеток, які містять дрібні літери, привабливу символіку та незнайомі слова. Через це, покупці просто купують те, що їм до вподоби, нехтуючи складом продукту та його поживною цінністю.
Тому, варто дізнатися, на що звертати увагу під час вивчення тієї чи іншої продукції. Адже, кожна етикетка має всі необхідні дані, які регулюються стандартами Євросоюзу або України. Тим часом, щоб трохи відпочити, можна знайти якісні igrovi-avtomati, які мають чудову віддачу, демо-режим та захоплюючу тематику.
Головні характеристики товарних етикеток, які потребують уваги
Експерти у галузі дієтології пропонують зупинятися на декількох факторах під час вивчення вмісту продуктових етикеток. Перш за все, це дати виготовлення та граничного терміну вживання. Також, не варто нехтувати такими даними, як:
- Перелік інгредієнтів. Зокрема, важливо звернути увагу на перші три складові (у разі присутності рафінованих вуглеводів або великої кількості солі, продукт не варто купувати);
- Порційність. Вказується кількість поживних речовин для однієї звичайної порції;
- Великий склад солі та цукру (він притаманний лише для солоних та солодких продуктів);
- Присутність альтернативних назв для трансжирів (спред, модифікований жир) та цукрових добавок;
- Наявність маркувань “Без ГМО”, “БІО” або “Без глютену”. Вони не вказують на 100% користь продукту, але допомагають людям, що мають непереносимість певних речовин.
Також, варто намагатися вибирати продукти з невеликою кількістю інгредієнтів. Адже, чим їх більше, тим імовірніше, що всередині є консерванти або стабілізатори. І насамкінець, щоб харчування було дійсно здоровим, варто обирати товари з ненасиченими жирами, які присутні, наприклад, в авокадо, льняному насінні або горішках.
Декілька слів про харчові добавки та алергени
На етикетках також часто зустрічаються позначки “Е” з трьома цифрами в кінці. Таке маркування вказує на наявність певних речовин, що збільшують термін зберігання, поліпшують смак, колір і так далі. При цьому, кожна з них пройшла ретельну перевірку EFSA і відповідає загальноєвропейським стандартам безпеки. Наприклад, до них можна віднести барвники Куркумін (E100) або Хлорофіл (E140). Перший може міститися у куркумі, а другий - зелені та інших рослинах.
Існує й позначка, яка вказує на наявність слідів алергенів у тих чи інших продуктах. Найчастіше, вона виділяється особливим шрифтом, виділенням або окремим кольором. Прикладом інгредієнтів-алергенів є гірчиця, риба або зернові з глютеном.