Кількість учасників дорожнього руху на електросамокатах влітку суттєво зростає. А в Україні далеко не всюди є спеціально відведені для цього транспорту доріжки. Отже, розберемося, що говорить закон про аварії за участі електросамоката та як водіям знадобиться ОСАГО від ARX.
Як закон визначає електросамокати?
Питання про електросамокати досі залишається спірним. З одного боку його визнали транспортним засобом. З іншого — власників не зобов’язали отримувати посвідчення та купувати страховку. З третього — у ПДР немає ще визначення електросамоката.
Тож самокатників можуть прирівнювати й до пішоходів, бо вони контактують ногою з покриттям. А також можуть прирівнювати транспорт до велосипедів чи моторолерів, що обумовлюється швидкістю.
Отже, через цю невизначеність на рівні закону власники електросамокатів не можуть придбати собі поліс автоцивілки. І якщо вони будуть винні в аварії, то компенсувати шкоду доведеться з власної кишені.
Що робити водію автомобіля, якщо потрапив у ДТП з електросамокатом
Водію машини як раз і знадобиться поліс автоцивілки. Завдяки йому можна мінімізувати наслідки для всіх сторін. Що потрібно робити:
- переконатися в безпеці, якщо є постраждалі, то викликати швидку;
- викликати поліцію — в цьому випадку не можна оформлювати Європротокол;
- повідомити страхову компанію та дізнатися в оператора свої подальші кроки.
Якщо аварія сталася з вини водія, то самокатнику відшкодування покриває автоцивілка водія. Однак — у межах встановлених лімітів.
Якщо ж ДТП сталося з вини електросамоката, то врегулювання відбувається через суд. У випадку, якщо самокатника визнають винним, йому доведеться компенсувати збитки відповідно до ст. 1166 і ст. 1188 Цивільного кодексу України. Додатково може бути адміністративний штраф, що обумовлено ст. 124 КУпАП.
Отже, у випадку аварії між автомобілем і електросамокатом є декілька варіантів розвитку подій. Обов’язково звертайтеся до поліції та страхової служби, аби своєчасно врегулювати ситуацію.