Сучасні рибалки чудово знають, що рибалка зовсім не обов'язково має бути пов'язана з незручностями та героїчним їх подоланням. Це хобі можна зробити комфортним. Щоправда, для цього доведеться купити додаткові снасті та інструменти, наприклад, крісла, зручний одяг, лампи-фумігатори і, звичайно ж, різноманітні тримачі, наприклад – род-под для вудилища. І ось якраз про останні ми і хочемо вам розповісти сьогодні докладніше.
Тримачі для вудлищ
Завдань у тримачів для вудилищ кілька: запобігати їх контакту з землею та піском, забезпечити максимально зручний доступ, дозволяти використовувати відразу кілька бланків і, по можливості, нести сигналізатори клювання. А забезпечується все це рахунок наступних конструкцій.
- Род-под. По суті – металева або вуглепластикова рама на кількох опорах, до якої кріпляться дві вертикальні стійки, на яких встановлюються горизонтальні перекладини. І ось до цих самих поперечин і кріпляться вудилища. У двох місцях – у середині і ближче до комля чи рукояті. Штука габаритна, досить важка, але дуже стійка, універсальна і забезпечує, мабуть, найкращий контроль за кількома вудлищами одночасно. Та й сигналізатори на ній розміщувати найзручніше.
- Буз-бар. Якщо спрощувати - та сама горизонтальна поперечина в род-поді, до якої і кріпляться вудилища. Також може використовуватись і з одинарною стійкою. Більш мобільна, проста і дешева підставка під вудилище, ніж род-под.
- Утримувачі, фіксатори, підставки. Те саме, що й буз-бар, тільки на одне вудлище. Розрізняються за рівнем надійності утримання. Найкраще поєднуються з одиночними стійками, але можуть встановлюватися і на род-поди. Деякі з них також здатні виконувати функції сигналізаторів клювання.
- Стійки. Поодинокі опори для підставок під вудилища. Компактні, легкі, дешеві, але використовувати їх можна тільки на м'якому грунті, оскільки їх необхідно вкручувати або вбивати.
- Швидкознімач або конектор. Встановлюються на горизонтальні поперечини род-подів і служать для швидкого та безпечного від'єднання сигналізаторів клювання. Можна обійтися без них, але з ними реально простіше.
Як вибрати тримач для вудлища
Яку саме моделі вибирати - тут все залежить від ваших особистих фінансових можливостей та переваг. Інша річ – якому саме типу тримачів віддати перевагу. Тут закономірності такі.
- Якщо ви використовуєте кілька вудлищ, маєте машину і активно ловите трофейного коропа та подібних до нього риб – беріть род-под.
- Якщо часто ловите з причалу, понтона чи з кам'янистого берега – однозначно род-под.
- Якщо використовуєте кілька вудлищ, ловите коропових риб невеликого розміру і ретельно підбираєте місця для лову – комбінації буз-бар та стійки вам цілком вистачить.
- Якщо вудлище у вас одне, або ви займаєтеся звичайною поплавцевою ловлею - 2 стійки з фіксаторами.
Висновок
Зрозуміти, які саме підставки для вудлищ вам потрібні – це одне. А ось підібрати конкретну модель – зовсім інше. І якщо ви у рибалці новачок, то вам точно не обійтися без сторонньої допомоги. Яку вам, до речі, можуть надати в інтернет-магазині "Ібіс".
Наші фахівці чудово розуміються на тому, яке спорядження для риболовлі використовувати в різних ситуаціях. І підкажуть вам, які саме моделі тримачів для вудлищ вам краще придбати, виходячи з вашого фінансового стану, навичок, умов лову та інших важливих параметрів. Отже, якщо ви вирішили всерйоз зайнятися рибалкою – звертайтесь до нас у «Ібіс»! У нас ви точно знайдете те, що зможе полегшити ваше завдання.