Якщо ви не дуже добре почуваєтеся, то відразу можете визначити, що захворіли, і прийняти відповідні ліки. А ось розпізнати біль у чотириногого друга буває непросто. Важливо стежити за вихованцем і своєчасно звертати увагу на дивну поведінку, за якою може ховатися хвороба.
Як зрозуміти, що собаці погано і вона захворіла?
Деякі породи своєю поведінкою дадуть вам зрозуміти, що погано почуваються: вони будуть скиглити, гавкати або в цілому поводитися тривожно. Однак більшість собак не показують, що їх щось турбує. Деякі ознаки допоможуть визначити, що тварина погано почуває себе. Про біль можуть сигналізувати:
- зміни у поведінці: занепад сил чи, навпаки, нездатність сидіти дома;
- замкнутість;
- зміна дихання (утруднене або прискорене, а також поверхове, ніж зазвичай);
- втрата апетиту та споживання меншої кількості води;
- постійне вилизування певних місць на тілі;
- збільшення частоти серцевих скорочень;
- агресивна поведінка: тварина кусається, гарчить або скиглить, коли ви намагаєтеся взяти її на руки;
- тварина стає не чистоплотною, пісяє в домі чи квартирі, іноді багато разів на день і не лише на підлогу, а й меблі, одяг, взуття, килими. Багаторазова діарея.
- зміни в рухливості (вихованець різко відмовляється підніматися сходами).
Пам'ятайте, що погане самопочуття може бути помітне тільки вам, тому, хто найкраще знає свого собаку.
Консультація ветеринара у Харкові
Якщо ви помітили якісь із цих ознак, одразу запишіться на прийом до ветеринарного лікаря. Він зможе визначити причини, що спричинили дискомфорт. Іноді вони очевидні, наприклад, рана чи зламана кістка після травми. Деякі хвороби можуть бути непомітні. Найчастіше собака відчуває біль, якщо у неї:
- артрит;
- камені в нирках;
- вушні інфекції;
- панкреатит чи гастрит;
- вивих колінної чашки;
- пародонтит тощо.
Ніколи не давайте знеболювальне без попередньої консультації з ветеринарним фахівцем. Тільки лікар може порекомендувати відповідні ліки та підібрати необхідне дозування.
Якщо чотирилапий друг страждає від болю, може виникнути спокуса дати йому щось із вашої аптечки. Не поспішайте. Хоч і існують нестероїдні протизапальні засоби, схвалені для собак, і вони схожі зі звичайними безрецептурними ліками для людини, ліки для людей можуть бути дуже небезпечні і навіть смертельні для собаки. Все тому, що препарати містять різні дози, а крім цього ліки можуть по-іншому метаболізуватися. Всього одна таблетка посилить проблеми зі здоров'ям у вихованця.
Ніхто не знає вашого собаку краще, ніж ви. Довіряйте своїй інтуїції та пам'ятайте, що ознаки болю можуть бути неочевидними. Консультація у ветеринара – це завжди безпрограшний варіант. Ветеринарна клініка у Харкові Терра Вет працює для Вас.