Механізми дії препаратів у лікуванні суглобів різноманітні та залежать від типу препарату та його цільового впливу. Ліки від болю в суглобах можна поділити на кілька груп: таких як нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), глюкокортикостероїди, хондропротектори. Розповімо про кожну групу препаратів та детальніше зупинимось на лікарському засобі Терафлекс.

Які препарати можуть використовуватись при лікуванні болю в суглобах

Хондропротектори – це препарати, призначені для підтримки та відновлення хрящової тканини у суглобах (1). Вони містять речовини, такі як глюкозамін та хондроїтин, які сприяють регенерації хряща та знижують дегенеративні зміни. Хондропротектори зазвичай приймаються протягом тривалого часу і призначені для лікування та уповільнення прогресування захворювання, зниження болю та покращення рухливості суглобів.

Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) широко використовуються для лікування болю та запалення у суглобах. Вони діють, зменшуючи синтез простагландинів – речовин, відповідальних за запалення, біль та набрякання. Цей клас препаратів включає різні лікарські засоби. Вони полегшують біль, зменшують запалення та підвищену температуру в суглобі. Але останнім часом все частіше виникають питання стосовно ефективності цих препаратів при лікуванні та пришвидшені загоєння травм (2).

Глюкокортикостероїди також використовуються для лікування запалення суглобів. Вони мають протизапальну дію і можуть полегшити біль, але слабо впливають на інші симптоми. Глюкокортикостероїди можуть бути введені безпосередньо в суглоб (ін'єкції) або прийматися як таблетки.

Біологічна терапія, також відома як цілеспрямована імунотерапія, використовується для лікування різних запальних захворювань суглобів, таких як ревматоїдний артрит та синдром псоріатичного артриту. Ці препарати спрямовані на пригнічення певних молекулярних мішеней та цитокінів, відповідальних за запалення у суглобах

Важливо зазначити, що застосування препаратів на лікування суглобів має здійснюватися під наглядом лікаря, який визначить оптимальну схему лікування у кожному даному випадку. Лікарі часто вважають, що метою лікування повинне бути не тільки одномоментне покращення стану, а й запобігання рецидивам, тому віддають перевагу хондропротекторам, там як Терафлекс.

Терафлекс і його переваги в лікуванні захворювань суглобів

Терафлекс – це препарат, який відноситься до групи хондропротекторів та призначений для лікування захворювань суглобів. Він містить у собі комбінацію активних речовин - глюкозамін та хондроїтин. Кожен із цих компонентів має певний вплив на тканини суглобів.

Механізм дії препарату Терафлекс для суглобів:

  • Глюкозамін та хондроїтин сприяють захисту та відновленню суглобових тканин, таких як хрящі, зв'язки та суглобна рідина (3). При поступовому розвитку захворювання суглобів ці тканини піддаються деградації, що зумовлює погіршення їх функцій. Терафлекс допомагає відновити функціональність тканин та підвищити мобільність суглобів;
  • Запалення є невід’ємною складовою розвитку та прогресування захворювання суглобів. Глюкозамін і хондроїтин у складі Терафлекс мають протизапальні властивості, які допомагають знизити запальний процес у суглобах. Це сприяє зменшенню болю, набряку та почервоніння в ділянці уражених суглобів;
  • Препарат Терафлекс здатний уповільнити прогресування захворювання та запобігти подальшому руйнуванню тканин суглобів. Регулярне застосування препарату сприяє уповільненню процесів деградації та збереженню функції суглобів.

Препарат Терафлекс є високоефективним засобом, який допомагає полегшити біль та покращити функціональність суглобів. Він має серйозних побічних ефектів і має гарну переносимість. Однак перед початком прийому рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Таблетки Терафлекс легко приймати та не вимагають особливих умов зберігання. Препарат Терафлекс є ефективними ліками від болю в суглобах, що сприяє захисту та відновленню суглобових тканин, зниження запалення та уповільнення розвитку захворювання. Його регулярне застосування допомагає полегшити біль та покращити якість життя у пацієнтів із суглобовими проблемами.

Література

1. Zazirnyĭ IM, Mahomedov OM, Drobotun OV, Ievseienko VH. Rol' khondroprotektoriv u likuvanni ta profilaktytsi osteoartrozu kolinnoho suhloba [Effect of chondroprotectors in the treatment and prophylaxis of the knee joint osteoarthrosis]. Lik Sprava. 2000 Oct-Dec;(7-8):50-2. Ukrainian. PMID: 16786648..

2. Fowler C. Do nonsteroidal anti-inflammatory drugs impair tissue healing? JAAPA. 2018 Aug;31(8):1-5. doi: 10.1097/01.JAA.0000541488.41149.95. PMID: 30048362.

3. Miller KL, Clegg DO. Glucosamine and chondroitin sulfate. Rheum Dis Clin North Am. 2011 Feb;37(1):103-18. doi: 10.1016/j.rdc.2010.11.007. Epub 2010 Dec 4. PMID: 21220090.