Кожна сучасна людина чула про криптовалюту, а деякі користувачі мають власний гаманець та заощадження у вигляді віртуальних коштів. Курс біткоїна не завжди був таким високим, як зараз. При цьому сучасний показник не є рекордним та не є остаточною межею. Фінансові аналітики прогнозують, що курс буде зростати, хоча можливі коливання і в бік зниження.

Вартість біткоїнів на початку існування

В перші роки свого існування нова криптовалюта не коштувала майже нічого. На додаток, здобувати монети міг майже кожен бажаючий. В ті часи для майнінгу не вимагалося потужне обладнання або спеціальні ферми.

Вперше покупка справжніх грошей за біткоїни відбулася у 2009 році, коли віртуальну валюту було переведено в перші 5 доларів та знято з рахунку.

Приблизно в цей же час відбулася легендарна покупка піци, яку називають найдорожчим замовленням їжі за всю історію існування людства. Один із користувачів, жартуючи, придбав 2 піци за 10000 ВТС, замовивши їх в іншого користувача.

На той час сума складала приблизно 40-45 доларів, хоча сама по собі подія стала революційною. На той час ніхто навіть не міг уявити, що за допомогою обчислювальних дій комп'ютера можна замовити реальну їжу.

За сьогоднішнім курсом таке замовлення обійшлося б у 450 млн доларів. Напевно замовник піци дуже засмутився від власного жарту тринадцятирічної давнини.

Тернистий шлях до вершини

Тривалий час вартість біткоїна не змогла наблизитися до 1 долара. А в той момент, коли це сталось, бази даних були зламані хакерами, валюта з гаманців зникла, а курс знову відкотився.

Було ще кілька таких подій, які призводили до падіння курсу у 2011-2015 роках. Тому з періоду виникнення до 2016 року до криптовалюти ставились досить скептично. Дуже часто їй передрікали долю мильної бульбашки або ж фінансової піраміди.

Коли ж у 2017 біткоїн подорожчав до 20 тис. доларів, відверті скептики дещо замислилися. Водночас сплеск був коротким: в наступні 2-3 роки вартість коливалась в межах 6-10 тисяч. Тому навіть при такій солідній вартості скептичне ставлення переважало в суспільстві.

Найвищий курс цифрова валюта мала в період пандемії у 2020-2021 році, коли в біткоїн інвестували всі. Банки пропонували не найкращі умови для депозитів, тому їх послугами користувалися набагато рідше. Щоби примножити капітал, навіть самі банки багатьох країн інвестували в криптовалюти.

Часом вартість біткоїна перевищувала 60 тис. доларів. Зараз вона менше (23 тис. доларів), але довіри до цифрових грошей зараз більше. За них можна легко придбати:

  • одяг чи взуття;
  • побутову техніку;
  • гаджети;
  • автомобілі та навіть літаки, якщо сума на рахунку дозволяє.

Звісно, різноманітні послуги також доступні за віртуальні гроші.

Цифрові гаманці та рахунки зараз захищені набагато краще, тому зберігати заощадження у біткоїнах безпечно, як у звичайному банку.

Кожен власник заощаджень має підтвердити транзакцію кількома кодами. Така процедура займає мінімум часу, але захищає гаманець користувачів від посягань зловмисників.