пральна машина

Головне питання, яке хвилює будь-якого власника пральної машини – як користуватися технікою правильно, щоб вона прослужила максимальну кількість років? Адже саме пральна машинка поряд з холодильником – головний побутовий прилад у кожному будинку, до того ж достатньо дорогий.

На щастя, всім несприятливим факторам, таким як жорстка вода, зайві вібрації, пліснява і таке інше, можна успішно протистояти. Як – дізнаєтесь далі з наших порад. А якщо ви тільки обираєте пральну машинку, вам допоможе рейтинг пральних машин в Україні, створений командою Техніка.нет.юа

1. Правильне встановлення

Під час прання кожна машинка вібрує. Особливо це помітно при віджиманні – деякі машинки навіть «скачуть». Згодом через ці стрибки багато деталей пралки виходять з ладу.

Головна причина такої поведінки – не зовсім рівні підлоги. Щоб нівелювати нерівність підлоги, необхідно використовувати рівень і підкласти під ніжки машини спеціальні антивібраційні підставки. У ванних кімнатах з кахлем можна легко поставити машинку на гумовий килимок.

2.Перевірка кишень одягу перед пранням

Дуже важливо упорядковувати всі речі, які відправляються в барабан пральної машинки. Це не тільки врятує сам одяг, а й захистить машинку. А також пам’ятайте:

  • Речі, у яких ви не впевнені, помістіть у спеціальні мішечки для прання. Їх можна купити або пошити самостійно із сітки. Це стосується пуховиків, ворсових виробів, в'язаних светрів, одягу з великою кількістю фурнітури.

  • Особливо дрібні речі типу шкарпеток варто складати в окремий мішечок, щоб вони не застрягли між барабаном і баком.

  • Перед пранням речей з масляними плямами рекомендується просушити їх на свіжому повітрі.

  • Дістаньте із кишень усі дрібні предмети. Нерідко там залишаються дрібні гроші, шпильки, гумки, банківські картки і навіть смартфони.

  • Застебніть всі блискавки та кнопки та розстебніть ґудзики.

  • Виверніть штани та джинси назовні, це стосується і постільної білизни.

  • Періть бюстгальтери з кісточками у спеціальних чохлах, адже дістати кісточку з отвору барабану інколи не так легко, як здається. 

3.Не перезавантажуйте барабан

Якщо в інструкції до вашої пральної машини вказано, що барабан розрахований, наприклад, на 5 кг, не варто намагатись помістити в нього більше. Це не тільки може призвести до його розбалансування та посилити тиск на вузли, але й посилити вібрацію.

4.Правильно користуйтесь пральними засобами

Використовуєте пральний порошок? Тоді дуже важливо, щоб на упаковці була позначка «автомат». Чому? Тому що засоби для ручного прання дають багато піни, а якщо в машинці немає системи гасіння піни, то це може призвести до поломок. Навіть якщо така система є, пам'ятайте, що машина витратить набагато більше води, що також посилить її амортизацію.

5.Боротьба із жорсткістю води

Часто користуєтесь режимами з теплою чи гарячою водою? Тоді будьте готові до того, що на ТЕНі утворюватиметься накип – якщо ТЕН перегорить, то почистити його вже буде неможливо, тільки міняти. Також накип може осідати на трубах, патрубках, баку, барабані тощо. Тому використовуйте засоби пом'якшення води з першого дня експлуатації пральної машинки. Не завадить поставити фільтр якщо не на всю трубу, то хоча б на впускний шланг.

6.Чищення зливу та помпи

Приблизно раз на місяць помпа і зливний фільтр потребують чищення. Внизу пральної машини зазвичай є сервісний люк або панель, за якими ховається велика чорна пробка – це зливний фільтр. Відкрутіть пробку (заздалегідь підставивши ємність для зливу води) і перевірте, чи не застрягли в ньому дрібні предмети, шерсть, ворс, волосся тощо. Трохи глибше можна побачити крильчатку помпи – в ній також можуть застрягати предмети чи накручуватись волосся на лопаті. 

7.Боротьба з неприємним запахом

Щоб усередині машинки не наростала пліснява і не виникало малоприємних запахів, потрібно завжди залишати дверцята відчиненими після прання. Для більшої впевненості варто протирати завантажувальний люк та стінки барабана від води після кожного прання. Це стосується і кюветки (завантажувального люка для миючих засобів, якщо ви користуєтеся порошком, а не капсулами).

8.Усунення цвілі

Якщо запах таки з'явився, то в машинці є цвіль. Зазвичай вона ховається у складках гумового ущільнювача на люку пральної машинки. Звичайною ганчіркою вже не впоратися. Можна купити спеціальні засоби для боротьби з цвіллю або прогнати холостий цикл із лимонною кислотою та оцтом. Але зловживати кислотами не варто, щоб вони не роз'їли делікатні деталі.

Тепер ви знаєте як продовжити життя вашої пральної машинки – запам’ятайте або збережіть ці поради і користуйтесь технікою з задоволенням. 

А якщо вам цікаво, яка побутова техніка має бути в квартирі, читайте інший наш матеріал.